Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Popyt na warszawskim rynku mieszkaniowym

tagi tematyczne ceny mieszkań warszawa EMMERSON sprzedaż mieszkań
bloki Miesteczko Wilanów
bloki Miesteczko Wilanów

Według raportu przeprowadzonego na koniec IV kwartału 2008 roku przez firmę Emmerson S.A., największy popyt na warszawskim rynku mieszkaniowym zgłaszany jest na mieszkania zlokalizowane w Śródmieściu, na Mokotowie i na Ursynowie.


W opinii analityków Działu Badań i Analiz firmy Emmerson S.A., klienci zdecydowanie częściej szukają mieszkań w lewobrzeżnej części stolicy. Wynika to przede wszystkim z lepszego skomunikowania z centrum miasta. Na tym przykładzie wyraźnie widać, że wyznacznikiem atrakcyjności lokalizacji przy zakupie mieszkania jest obecność linii metra. Dzielnice, przez które przebiega warszawskie metro są bardziej pożądane jako miejsca do zamieszkania niż inne części stolicy. Budowa drugiej linii z pewnością przyczyni się do wzrostu atrakcyjności lokalizacyjnej dzielnic przez które będzie przebiegała – Ursus, Wola, Praga Południe, Targówek – uważają analitycy.


Spośród prawobrzeżnych dzielnic Warszawy najatrakcyjniejszą lokalizację mają Praga i Białołęka. Według analityków firmy Emmerson S.A., co dziesiąta osoba – zamierzając kupić mieszkanie – rozważa właśnie tę lokalizację. Gorsze połączenie komunikacyjne z prawą stroną Wisły sprawia, że mimo wyższego poziomu cen, klienci wybierają Warszawę lewobrzeżną. Zdaniem specjalistów jest to kolejny dowód na priorytetowe znaczenie dostępności komunikacji miejskiej jako środka lokalizacyjnego.


Według raportu największą popularnością wśród klientów cieszą się mieszkania o powierzchni od 40 mkw. do 59 mkw. Tylko nieznaczna ilość klientów zainteresowana jest większymi mieszkaniami (60-79 mkw.).


autor: opracował: mz

aktualizacja: 13.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.