Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Pośrednicy zapraszają do biur nieruchomości. Akcja Drzwi Otwarte PFRN

tagi tematyczne biura nieruchomości licencje PFRN Polska Federacja Rynku Nieruchomości pośrednicy nieruchomości rejestr pośredników
Drzwi Otwarte PFRN
Drzwi Otwarte PFRN

Piątek 28 marca to Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Z tej okazji wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących rynku nieruchomości w ramach ogólnopolskiej akcji Drzwi Otwarte, organizowanej przez Polską Federację Rynku Nieruchomości

Podczas akcji Drzwi Otwarte PFRN wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z darmowych konsultacji prowadzonych przez pośredników z ponad 150 biur nieruchomości w całej Polsce. Każdy chętny otrzyma fachową poradę na temat obrotu nieruchomościami oraz zapozna się z zasadami i czynnościami, które w ramach usługi wykonuje pośrednik. W ubiegłych latach licznie zgłaszały się osoby z pytaniami dotyczącymi: procedur i dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności nieruchomości, aktualnych ofert, sposobów zabezpieczenia transakcji. Pośredników można prosić również o pomoc w sprawach związanych ze skomplikowanym stanem prawnym nieruchomości. Często jest poruszany temat obciążeń, które mogą stanowić przeszkodę w  nabyciu mieszkania, domu czy działki.


Jak sprawdzić wiarygodność pośrednika nieruchomości. Rejestr PFRN
Drzwi Otwarte PFRN organizowane są od 3 lat, ale obecna edycja po raz pierwszy odbywa się w nowych realiach rynkowych. Od 1 stycznia 2014 r., po 15 latach funkcjonowania przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami, które określały dostęp do zawodów pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości, nastąpiła całkowita deregulacja rynku. Oznacza to, że nie obowiązują już żadne wymogi dotyczące poziomu wykształcenia, odpowiednich kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych. Dlatego, aby zapewnić konsumentom łatwy dostęp do informacji o rzetelnych i kierujących się etyką pośrednikach, pod koniec 2013 roku  Polska Federacja Rynku Nieruchomości uruchomiła  internetowy Ogólnopolski Rejestr Pośredników i Zarządców Nieruchomości PFRN – www.rejestr.pfrn.pl. W rejestrze znajdują się informacje o osobie wykonującej zawód pośrednika m.in. opis jego doświadczenia, wykształcenie, dane osobowe, kontakt, zdjęcie. Można też sprawdzić informacje o ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej.

Aktualna lista wszystkich biur nieruchomości biorących udział w III edycji Drzwi Otwartych PFRN znajduje się na stronie www.pfrn.pl. Bezpłatne konsultacje będą udzielane wszystkim zainteresowanym również telefonicznie.

autor: PFRN

aktualizacja: 21.03.2014

Polecane artykuły
W których miesiącach sprzedaż mieszkań jest najwyższa?
W 2013 roku najwięcej transakcji sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym odnotowano we...
Ubezpieczenie nieruchomości od pożaru. Jak ubezpieczyć dom lub mieszkanie od ognia?
W 2013 roku strażacy odnotowali nieco mniej pożarów w budynkach mieszkalnych niż rok...
Program Mieszkanie dla Młodych coraz bardziej popularny
Rządowy program Mieszkanie dla Młodych nabiera tempa. Stopniowo wzrasta liczba...
Domy w zabudowie bliźniaczej. Osiedle Żółte Tulipany pod Warszawą
Deweloper Dolcan rozpoczął budowę osiedla domów w zabudowie bliźniaczej. Żółte Tulipany...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.