Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Poznań, Piątkowska 116: biura na sprzedaż

tagi tematyczne biura lokale biurowe Monday Development nieruchomości komercyjne Piątkowska 116
Biura na sprzedaż: Piątkowska 116, Poznań
Biura na sprzedaż: Piątkowska 116, Poznań

Piątkowska 116 to biurowiec w Poznaniu z lokalami przeznaczonymi na sprzedaż. Obiekt został wybudowany przez Monday Development SA. Oferta dewelopera przeznaczona jest dla małych i średnich firm.

Inwestycja Piątkowska 116 powstała z myślą o firmach zatrudniających od kilku do kilkudziesięciu pracowników. Całkowita powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1800 mkw. Znajdują się w nim pomieszczenia biurowe o metrażach od 60 do 250 mkw. oraz lokal usługowo - handlowy o powierzchni 217 mkw.

Budynek składa się z dwóch skrzydeł. Frontowe ma pięć kondygnacji, tylne jest trzykondygnacyjne. W obiekcie, oprócz powierzchni biurowych, znajduje się garaż podziemny na 25 samochodów. Na zewnątrz przygotowano dodatkowe miejsca postojowe dla gości i parking dla rowerów. Obiekt jest wyposażony we wszystkie instalacje cechujące biurowce klasy A - klimatyzację, wentylację, system kontroli dostępu, podłogowe kanały techniczne, windę. W budynku jest portiernia i ochrona.

Zobacz także: biura na sprzedaż i wynajem w Poznaniu

Biura na sprzedaż: Piątkowska 116, Poznań
Biura na sprzedaż: Piątkowska 116, Poznań
fot.: Źródło: Perception PR
Biura na sprzedaż: Piątkowska 116, Poznań
Biura na sprzedaż: Piątkowska 116, Poznań
fot.: Źródło: Perception PR

- Nowoczesne biurowce z lokalami na sprzedaż są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Wiele małych i średnich firm woli kupić powierzchnię biurową, zamiast ją wynajmować. Wychodzą z założenia, że bardziej opłaca się im zainwestować pieniądze w zakup biura i spłacać raty kredytu, niż płacić wysoki czynsz. Do niedawna powierzchnie w budynkach o wysokim standardzie były tylko na wynajem. Mniejsze firmy, które poszukiwały lokalu na własność, mogły jedynie kupić mieszkania, a następnie przerobić je na biura. Pojawienie się nowoczesnych biurowców wysokiej klasy z lokalami na sprzedaż to element rozwoju runku developerskiego w Polsce – mówi Piotr Kasprowicz, Dyrektor Sprzedaży Monday Development SA.

Spośród 15 biur znajdujących się budynku przy Piątkowskiej 116 sprzedano 11, a dwa kolejne zostały objęte umowami przedwstępnymi. Wśród nabywców są m.in. kancelaria prawnicza, pracownia architektoniczna, poradnia stomatologiczna, specjalistyczna firma pomiarowa oraz firma zajmująca się kompleksowym zaopatrzeniem biur. Średnia powierzchnia kupowanych lokali wynosiła ok. 150 mkw. Cena jednego metra kwadratowego wynosiła od 6900 do 9500 zł.

Biurowiec Piątkowska 116 powstał w poznańskiej dzielnicy Piątkowo około 4 km od centrum miasta. Położenie inwestycji w sąsiedztwie ulic Księcia Mieszka I, Wincentego Witosa i Alei Solidarności umożliwia dojazd do śródmieścia w ciągu kilkunastu minut. Zapewnia też dobre połączenie z pozostałymi dzielnicami miasta oraz trasami wylotowymi.
Budynek oddano do użytku pod koniec grudnia 2010 roku. Następnie został przekazany nabywcom, którzy do maja 2011 r. prowadzili prace wykończeniowe własnych lokali.

autor: Źródło: Perception PR

aktualizacja: 05.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.