Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Pro Urba buduje w Warszawie biurowce

tagi tematyczne arTown biurowce Kaleidoscope Pro Urba
Pro Urba buduje w Warszawie
Pro Urba buduje w Warszawie

Kaleidoscope i arTown to nowe inwestycje firmy Pro Urba, które powstaną na warszawskiej Woli.

Kaleidoscope - zespół dwóch nowoczesnych wież mieszkalnych z centrum biurowo-usługowym powstanie przy skrzyżowaniu ulic Towarowej i Prostej. Inwestycja będzie mieć ok. 170 metrów wysokości. Jedna z wież wzniesie się na wysokość 53 kondygnacji, zaś druga będzie liczyć 23 pietra. W obiekcie będzie w sumie ponad 60 000 mkw. powierzchni mieszkalnej oraz usługowej. W wyższej wieży powstaną eleganckie apartamenty, a na ostatnich piętrach zaplanowano luksusowe - dwupiętrowe - penthousy. W każdym apartamencie będą zimowe ogrody. Do dyspozycji mieszkańców oraz gości zostanie oddany podziemny parking.

W części łączącej obie wieże przewidziano miejsce na powierzchnie handlowo-usługowe: restauracje, sklepy, klub fitness. Kolejne piętra przeznaczone są pod powierzchnie biurowe. Dzięki pracowni architektonicznej AMC Andrzeja Chołodzyńskiego, która zadbała o detale, Kaleidoscope będzie się wyróżniał najwyższym standardem wykończeń.

Kolejną swoją inwestycję - arTown - Pro Urba ulokowała pomiędzy ulicami Sienną, Kolejową i Przyokopową. Ze względu na rozmiar inwestycja będzie realizowana w sześciu etapach, zróżnicowanych pod względem architektonicznym, a jednocześnie tworzących jedną, spójną całość. Elementem łączącym poszczególne etapy będzie wspólna przestrzeń miejska: place, deptaki i tereny zielone.

W ramach pierwszego etapu zostaną zbudowane dwa budynki mieszkalne na ok. 260 mieszkań o zróżnicowanych metrażach: od ok. 30 mkw do ok. 115 mkw. W narożniku 10-piętrowca zostaną zlokalizowane dwupoziomowe mieszkania z widokiem na panoramę miasta. Na pierwszej kondygnacji ulokowano 15 lokali o funkcji usługowo-handlowej. Realizacja pierwszego etapu arTown planowana jest na drugą połowę 2008 roku. Obok budynków mieszkalnych, na terenie osiedla powstaną sklepy, punkty usługowe, restauracje, kawiarnie i kluby fitness. Osiedle zostało zaprojektowane przez pracownię JEMS Architekci.

Zaletą obu inwestycji jest dobra komunikacja ze ścisłym centrum: w pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, a w odległości ok. 1 km zlokalizowany jest dworzec kolejowy Warszawa Centralna. Ponadto, do 2012 roku w rejonie ronda Daszyńskiego powstanie stacja drugiej linii metra.

 

autor: opracował: as
zdjęcia: Pro Urba sp. z o.o.

aktualizacja: 17.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.