Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Projekty deweloperów coraz bardziej oryginalne. Nietypowe osiedla

tagi tematyczne deweloperzy nowe osiedla oryginalne nieruchomości
Olimpia Port, Wrocław, deweloper Archicom
Olimpia Port, Wrocław, deweloper Archicom

Na rynku mieszkaniowym coraz większa podaż nowy mieszkań. Deweloperzy, którzy chcą, by ich inwestycja została zauważona w tłumie wielu podobnych osiedli, starają się przygotować projekty niestandardowe. Przedstawiamy kilka oryginalnych projektów deweloperskich. 

W wielu miastach Polski można już kupić mieszkanie na osiedlu w stylu skandynawskim, śródziemnomorskim, nawiązujące do świata filmu lub przygotowane z myślą o potrzebach osób starszych. Architekci projektujący osiedla są coraz bardziej kreatywni.

Nietypowe, nowe osiedla
W pobliżu wrocławskiej starówki, przy ul. Jedności Narodowej wyróżniać się będzie inwestycja przygotowana przez firmę Instrem. To dwa budynki mieszkalne, które zastąpiły działające od 1945 r. do lat 90. kino Pionier. Deweloper pozostawił jednak historyczną nazwę, a klimatem inwestycji nawiązał do przeszłości miejsca. Elewacja frontowa ma przypominać taśmę filmową, a do kształtu dawnego kina nawiązuje układ budynków.

Apartamenty Sowiniec, Kraków, deweloper Wawel Service
Apartamenty Sowiniec, Kraków, deweloper Wawel Service
fot.: Wawel Service
Inwestycja Pionier, Wrocław, deweloper Instrem
Inwestycja Pionier, Wrocław, deweloper Instrem
fot.: Instrem

Zupełnie inaczej zostały zaprojektowane Apartamenty Słowiniec, które w Krakowie realizuje deweloper Wawel Service. Wyróżniają je ogrody w stylu japońskim, które będą przynależeć do mieszkań na parterze. W każdym znajdzie się mała fontanna lub wodospad, bo woda jest nieodłącznym elementem japońskich ogrodów. Dla osób prowadzących zdrowy tryb życia zachętą będzie bez wątpienia fakt, że wiele mieszkań ma pomieszczenie przeznaczone na domową siłownię lub odnowę biologiczną. Dodatkowo, w cenie mieszkania, kupujący otrzymają projekt aranżacji wnętrz.

Japoński ogród będzie też atrakcją zlokalizowanego w pobliżu służewieckich torów wyścigów konnych osiedla Sakura (z japońskiego „kwiat wiśni”). Ogród będzie utworzony na wewnętrznym dziedzińcu i będzie miał ponad 4 tys. m2 powierzchni.

autor: Marcin Krasoń, Home Broker

aktualizacja: 21.04.2015

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.