Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Przystań do luksusu

tagi tematyczne Biuro Apartament Marina Mokotów penthouse Warszawa
Przystań do luksusu
Przystań do luksusu

Urządzając mieszkanie, skorzystajmy z porady architekta.

Urządzając mieszkanie, warto skorzystać z porady architekta. Jego doświadczenie i nasze pomysły mogą bowiem zaowocować powstaniem naprawdę niezwykłego wnętrza. Ostatnio wśród ofert serwisu www.muratornieruchomosci.pl, natrafiliśmy na wyjątkową ofertę z rynku wtórnego – prawie 160-metrowy penthouse na warszawskim osiedlu Marina Mokotów. Wystawiony na sprzedaż apartament składa się z 3 pokoi. W zamierzeniu właściciela miało to być przestrzenne mieszkanie kawalerskie. Kawalerką jednak na pewno nazwać go nie można.

Apartament znajduje się na czwartym piętrze. Jego przestrzeń została wyraźnie podzielona na dwie części: dzienną i prywatną. Ta pierwsza obejmuje przestronny salon połączony z kuchnią o powierzchni około 72 mkw. Drugą stanowią sypialnia z łazienką, gabinet, pralnia oraz garderoba (łącznie o powierzchni 68 mkw.). Obie części łączy 20-metrowy hall z wydzieloną toaletą dla gości. Wrażenie przestronności pomieszczeń pogłębia wysokości apartamentu – 3,2 metry.

Wewnątrz….
Pomieszczeniem, które szczególnie przykuwa uwagę, jest wspaniale oświetlony  salon, połączony z kuchnią. Urządzono go z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, począwszy od podłogi z dębowej deski, poprzez ściany, po sprzęty. W salonie zastosowano designerskie meble tapicerowane skórą z Iguany. Na środku znajduje się prostokątny stół dla czterech osób. Sąsiaduje on z gustownym „zestawem wypoczynkowym” na który składają się kanapa, stolik kawowy, a vis-a-vis zestaw kina domowego. Na jednej ze ścian zamieszczono ciekawie podświetlony kominek z granitu afrykańskiego. Część kuchenną stanowi półokrągły aneks z wyspą. Przestrzeń ta oddzielona jest od salonu posadzką marmurową, podświetlaną halogenami. 

Całości dopełniają duże okna. Jedno, znajdujące się przy aneksie kuchennym, wychodzi na północ, drugie w części salonowej obok kominka – na wschód. Wnętrze nabiera ciepłego charakteru dzięki połączeniu światła naturalnego ze sztucznym. Wzrok najbardziej przykuwa zawieszony nad stołem kryształowy żyrandol.

Salon z aneksem kuchennym

Z salonu podłużnym holem przechodzimy do części prywatnej, mijając po prawej stronie kolejno toaletę dla gości i pralnię. To właśnie w tym miejscu spotykają się dwie przestrzenie: dzienna przeznaczona dla odwiedzających i prywatna, dostępna tylko dla pana lub pani domu. W tej części znajdują się przestronny gabinet, garderoba oraz luksusowa sypialnia. Pomieszczenia przedzielone są drewnianymi ściankami działowymi o wysokości około 3 metrów. Nie sposób przejść obojętnie obok pokoju sypialnego. Dominuje w nim ogromne łoże przykryte połyskującą narzutą w kolorze karmelu. W pomieszczeniu zachowano minimalistyczny wystrój, stawiając głównie na oświetlenie. Wychodzące na wschód okna gwarantują rozświetlenie wnętrza o poranku.

O tym że apartament urządzono zgodnie z najnowszymi trendami świadczy połączenie sypialni z łazienką. Oba wnętrza przedziela zaledwie 3-metrowa drewniana ścianka. Dzięki temu łazienka stała się integralną częścią sypialni, korespondując z nią stylem i wykończeniem. Podobnie jak w sypialni, tutaj również zachowano minimalizm. Przeważają nowoczesne, geometryczne kształty. Całość uzupełnia biały montaż i armatura.

Gabinet

Hol

Sypialnia połączona z łazienką

…i na zewnątrz
Mieszkanie okalają tarasy o łącznej powierzchni aż 225 mkw.,  w tym 13-metrowy z wejściem od kuchni oraz 51-metrowy z wejściem od salonu i części sypialnej. Z tego większego krętymi schodkami przechodzi się do trzeciej części tarasowej rozpościerającej się nad apartamentem.  Jej powierzchnia wynosi 161 mkw. Na uwagę zasługuje również prestiżowa lokalizacja na warszawskim osiedlu Marina Mokotów. Kompleks położony jest w centrum Warszawy, ale ponad połowę jego obszaru stanowią tereny zielone. Osiedle jest ogrodzone i ma całodobowy monitoring.

Na koniec warto dodać, że w apartamencie zamontowano klimatyzację, dodatkowy prywatny monitoring (kamery w pomieszczeniach i na tarasach) oraz sejf. Mieszkanie sprzedawane jest z wyposażeniem. Zainteresowanym przyjdzie za nie zapłacić około 4 mln zł. Jest to cena, na którą składają się przede wszystkim luksus i wyjątkowa lokalizacja. Penthouse znajduje się w ofercie warszawskiego biura Apartament.

Podobne oferty wybrane z www.muratornieruchomosci.pl

Apartament 184m2, Warszawa,
ul. Chodkiewicza

Apartament 164m2, Warszawa,
ul. Sobieskiego

Apartament 134m2, Warszawa-Wawer,
ul. Kajki

autor: opracował: Anna Sachajko
zdjęcia: Aneta Wydrzyńska

aktualizacja: 17.06.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.