Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Rodzina na swoim coraz bardziej popularna. Deweloperzy obniżaja ceny mieszkań

tagi tematyczne ceny mieszkań kredyt hipoteczny Rodzina na swoim

Już od kilku miesięcy mówi się o spadkach cen mieszkań, jednak dopiero teraz widać je wyraźnie. Ponad 10-procentowe zmiany to efekt negocjacji, na które coraz chętniej zgadzają się sprzedający.

Na największe upusty, możemy liczyć zarówno ze strony deweloperów, którzy mając problemy ze sprzedażą zaczynają wychodzić naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, jak i ze strony osób próbujących sprzedać mieszkanie na rynku wtórnym (upusty mogą sięgać nawet kilkunastu procent).

Taka sytuacja sprzyja osobom chcącym nabyć mieszkanie w ramach programu "Rodzina na swoim". Mogą one zaciągnąć kredyt hipoteczny w złotych, w którym państwo przez osiem lat spłaca połowę miesięcznych odsetek. Z uwagi na niezbyt wysokie limity cen metra kwadratowego mieszkań, jakie obowiązywały jeszcze w ubiegłym roku, pogram ten nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Jednak podniesienie progów cenowych w styczniu 2009 r. oraz spadek cen nieruchomości spowodował, że ta forma finansowania stała się bardzo popularna. Z ostatnich informacji wynika, że w lutym udzielono aż 1319 takich kredytów, czyli dwukrotnie więcej niż miesiąc wcześniej.

W kolejnych miesiącach liczba ta może być coraz większa, ponieważ ceny nieruchomości wciąż powinny spadać i więcej mieszkań będzie kwalifikowało się do projektu. Deweloperzy budujący niedrogie inwestycje upatrzyli w tym projekcie swoją szansę i coraz intensywniej kierują swoją ofertę do osób zainteresowanych tym właśnie sposobem finansowania. Ponadto Bank Gospodarstwa Krajowego, który koordynuje projekt, zaprosił do współpracy kolejne banki (w tej chwili kredyt z dofinansowaniem otrzymamy w siedmiu komercyjnych bankach), co sprawi, że produkt ten dotrze do większej liczby osób.

Popularność Popularność "Rodziny na swoim" oraz fakt, że osoby, które czekały na spadki cen, teraz wracają na rynek i kupują mieszkania, przekłada się na zwiększenie liczby zawieranych transakcji. oraz fakt, że osoby, które czekały na spadki cen, teraz wracają na rynek i kupują mieszkania, przekłada się na zwiększenie liczby zawieranych transakcji.

autor: źródło: Home Broker

aktualizacja: 12.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.