Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Ronson rozpocznie co najmniej 7 inwestycji w 2011 r.

tagi tematyczne deweloperzy Galileo Gemini Impressio inwestycje deweloperskie inwestycje mieszkaniowe Magellan mieszkania Poznań mieszkania Warszawa mieszkania Wrocław nowe mieszkania nowe osiedla Ronson Development Sakura Verdis

Ronson Development planuje rozszerzyć swoją ofertę o blisko 900 lokali w 2011 roku. W tym celu spółka uruchomi łącznie co najmniej 7 nowych inwestycji.

 

Deweloper zakłada, że rozszerzenie oferty powinno pozwolić na niemal podwojenie sprzedaży z 2010 roku i przekroczenie poziomu 500 sprzedanych mieszkań na koniec roku. Oprócz tradycyjnych projektów mieszkaniowych, Ronson zamierza uruchomić nowatorską inwestycję we Wrocławiu. Przy ul. Na Grobli powstanie pierwszy projekt spółki o charakterze hotelowo-biurowym.

- Pełna lista projektów, nad których rozpoczęciem obecnie pracujemy obejmuje aż 12 pozycji, z czego większość powinniśmy zdążyć wprowadzić do sprzedaży do końca roku. Pozwoli nam to zdecydowanie rozszerzyć zasięg działalności oraz zwiększyć rozpoznawalność naszej marki na nowych rynkach, a to powinno przełożyć się na wzrost sprzedaży. Dzięki znaczącemu poszerzeniu oferty, zakładamy, że w tym roku uda nam się przekroczyć poziom 500 sprzedanych mieszkań, a w ciągu roku, dwóch osiągnąć poziom 800-1000 rocznie – mówi Andrzej Gutowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Ronson Development.

Nowe inwestycje mieszkaniowe >>>

Warszawa
W Warszawie przy ul. Jana Kazimierza na Woli, firma planuje realizację inwestycji mieszkaniowej przy współpracy z partnerem, który odsprzedał spółce kontrolowanej przez Ronson 58% udziałów w tym projekcie. Ronson pod swoim brandem będzie odpowiedzialny za jego realizację i sprzedaż mieszkań. Docelowo w ramach projektu ma powstać osiedle z około 600 mieszkaniami łącznie. Pierwszy etap, który zakłada budowę 167 lokali ma się rozpocząć w połowie roku. Deweloper planuje pozycjonować tę inwestycję w segmencie ekonomicznym, gdzie ceny mieszkań będą bardzo konkurencyjne. W ten sposób została również przygotowana struktura mieszkań.

Wśród nowych projektów będą również Magellan przy ul. Magazynowej na Mokotowie, gdzie w pierwszym etapie powstanie 136 mieszkań, a docelowo ok. 270, oraz inwestycja domów jednorodzinnych w Falentach. Projekt, którego rozpoczęcie planowane jest na połowę roku zakłada budowę docelowo ok. 150 domów, z czego 12 w pierwszym etapie.

W ostatnim kwartale do sprzedaży trafią również kolejne etapy projektów Verdis na Woli i Sakura na Mokotowie, dzięki którym oferta rozszerzy się o odpowiednio 63 i 136 mieszkań.

W tym roku pod koniec stycznia Ronson uruchomił drugi etap swojego sztandarowego projektu Gemini zlokalizowanego na Ursynowie przy stacji metra Imielin. Projekt szybko potwierdził sukces pierwszego etapu i już w trakcie dwóch pierwszych tygodni sprzedaży nabywców znalazło 25% mieszkań ze 167 w ofercie.

Poznań
Obecnie w ofercie Ronson w Poznaniu pozostały ostatnie mieszkania w projekcie Galileo przy ul. Kazimierza Wielkiego. Wszystkie z nich objęte są specjalną ofertą, w ramach której ceny zaczynają się od 6200 zł za m2 brutto.

Na początku drugiego kwartału ma zostać uruchomiona druga inwestycja Ronsona na poznańskim rynku, tym razem w malowniczych Tulcach.
Nowy projekt o charakterze dwulokalowych segmentów będzie charakteryzować się nowoczesną architekturą. W ramach oferty skierowanej głównie do ludzi młodych powstanie łącznie około 250 mieszkań. W pierwszym etapie osiedla Tulce powstanie 15 jednostek szeregowych z 30 mieszkaniami. Dwu, trzy oraz czteropokojowe mieszkania będą miały metraże od 56 m2 do 94 m2.

Drugim projektem, którego rozpoczęcie planowane jest na ten rok w Poznaniu to inwestycja zlokalizowana w dzielnicy Jeżyce. Oferta skierowana będzie do wszystkich ceniących sobie życie w sercu miasta. Realizowana jednoetapowo inwestycja z 238 mieszkaniami ma być wprowadzona do sprzedaży w połowie tego roku.

Wrocław
Na  czwarty kwartał planowane jest wprowadzenie do wrocławskiej oferty kolejnego etapu Impressio - pierwszego projektu Ronson w stolicy Dolnego Śląska. Drugi etap zlokalizowanej w dzielnicy Grabiszynek inwestycji to łącznie 120 mieszkań. Osiedle powstaje przy zbiegu ulic Blacharskiej oraz Rymarskiej, w otulinie Parku Grabiszyńskiego.

W fazie projektowej są kolejne wrocławskie inwestycje spółki, zlokalizowane w zielonej dzielnicy Jagodno oraz przy ulicy Na Grobli. W obrębie Jagodna planowana jest realizacja trzyetapowej inwestycji z 5–kondygnacyjną zabudową pierzejową (w ciągu frontowych elewacji).
Projekt przy ul. Na Grobli w swojej charakterystyce będzie odbiegał od dotychczas realizowanych inwestycji mieszkaniowych spółki. Na Grobli powstanie budynek hotelowo–biurowy, płynnie wpisujący się w charakter otoczenia.

Szczecin
W marcu do sprzedaży trafią mieszkania z pierwszej inwestycji spółki w Szczecinie. Inwestycja jest zlokalizowana w prestiżowej dzielnicy Warszewo przy ul. Duńskiej i Krasińskiego. W pierwszym etapie powstają dwa 4-piętrowe budynki, z 82 mieszkaniami o powierzchni od 36 do 98 mkw.

Podobnie jak w każdej inwestycji Ronson, również w szczecińskiej przewidziane są duże drewniane okna, przestronne tarasy, balkony i ogródki. Na ostatnich kondygnacjach zaprojektowano przestronne mieszkania dwupoziomowe z dużymi tarasami. W ofercie będą przeważały mieszkania 2- i 3-pokojowe o popularnych rozkładach. Generalnym wykonawcą jest firma Warbud. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest na kwiecień 2012.

autor: Źródło: NBS Communications

aktualizacja: 23.02.2011

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.