Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Ruda Śląska – tanie mieszkanie w kamienicy lub najem lokalu z opcją wykupu

tagi tematyczne ceny mieszkań mieszkania Śląsk mieszkanie w kamienicy najem Ruda Śląska sprzedaż mieszkania tanie mieszkania TBS
Ruda Śląska

Za kilkaset złotych za metr kwadratowy można kupić w Rudzie Śląskiej mieszkanie w przedwojennej kamienicy. Natomiast nowe, tanie mieszkania są dostępne w ramach inwestycji realizowanych przez Towarzystwo Budownictwa Wielorodzinnego, które proponuje wynajem mieszkania z możliwością jego późniejszego wykupu.

Już za 600 zł za metr kwadratowy można kupić w Rudzie Śląskiej mieszkanie. Jednak tak tanie mieszkania położone są zwykle w starych kamienicach, które powstały jeszcze w XIX wieku i kwalifikują się do generalnego remontu. Standard mieszkań również pozostawia wiele do życzenia – czasami tylko jedna część lokalu kwalifikuje się do zamieszkania, a kilka pomieszczeń lub poddasze nad mieszkaniem przeznaczone są do gruntownej modernizacji. Mieszkania w starych budynkach to propozycja dla osób, które nie mogą przeznaczyć na zakup zbyt dużej kwoty, ale także dla koneserów surowych wnętrz i niestandardowych rozwiązań aranżacyjnych. Jednak doprowadzenie zrujnowanego mieszkania do dobrego standardu wymaga inwencji, determinacji i nierzadko wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.

Zobacz ogłoszenia: mieszkania w Rudzie Śląskiej


Nowsze mieszkania, usytuowane w blokach wybudowanych po 1970 roku, na ogół kwalifikują się od razu do zamieszkania, ale wiele z nich wyposażonych jest szablonowo i mało nowocześnie, niektóre wymagają odświeżenia. Najatrakcyjniej prezentują się mieszkania nowe, oddane do użytkowania w ostatnich kilku latach, jednak takich lokali w Rudzie Śląskiej jest bardzo mało. Niewiele jest też rozpoczynanych projektów deweloperskich.

W 2013 roku w Rudzie Śląskiej można nabyć mieszkanie realizowane przez Towarzystwo Budownictwa Wielorodzinnego. Nabywca w zamian za udział w kosztach inwestycyjnych nabywa prawo do zawarcia umowy najmu mieszkania na czas nieokreślony. W czasie trwania umowy, najemca ma możliwość zwiększenia wartości początkowej wniesionego udziału, a tym samym przeliczenia i zmniejszenia stawki czynszu. Mieszkania w takim systemie buduje np. Dombud przy ulicy Czempiela oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle (zespół mieszkaniowy Platany przy ulicy Mickiewicza).

Ceny mieszkań w Rudzie Ślaskiej wahają się od około 600 do 4000 zł za m2.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
W Bytomiu można kupić mieszkanie już za 30 tysięcy złotych
Mieszkania w Bytomiu są bardzo tanie, jednak większość z nich zlokalizowanych jest w...
Duża podaż tanich mieszkań na rynku wtórnym w Katowicach
W Katowicach najtańsze mieszkania oferowane są w śródmiejskich kamienicach i na osiedlach...
Jakie mieszkania można kupić w Chorzowie?
W Chorzowie najłatwiej kupić mieszkanie na dużym osiedlu bloków – właśnie takie...
Szanse na kredyt hipoteczny przy umowie na czas określony
Umowa o pracę na czas określony daje możliwość uzyskania kredytu hipotecznego niemal w...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.