Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Ile kosztuje mieszkanie w Lublinie?

tagi tematyczne ceny mieszkań deweloperzy Lublin Lublin mieszkania Lublin mieszkanie w kamienicy rynek pierwotny wielka płyta

Średnia cena ofertowa za metr kwadratowy mieszkania w Lublinie wynosi około 4700 zł*. Najbardziej atrakcyjne mieszkania, w dobrej lokalizacji, są jednak dużo droższe. Agencje nieruchomości mają w ofercie także bardzo tanie lokale, ale większość z nich wymaga gruntownych remontów. W których częściach miasta są najniższe ceny? Gdzie można kupić luksusowy apartament?

Mieszkanie w kamienicy w śródmiejskiej części Lublina
Lubelskie biura nieruchomości pośredniczą w sprzedaży wielu lokali w starych budynkach. Zabytkowe kamienice zlokalizowane są głównie w Śródmieściu i na Starym Mieście, pojedyncze budynki zachowały się w dzielnicy Dziesiąta, Wieniawa czy Bronowice. Standard mieszkań w kamienicach jest zróżnicowany, niektóre są bardzo zniszczone, bez instalacji centralnego ogrzewania, często są to poddasza przeznaczone do adaptacji. Ceny lokali kwalifikujących się do remontu zaczynają się już od 1900 zł/m2. Natomiast za zmodernizowane i gustownie urządzone apartamenty, w prestiżowej lokalizacji, trzeba zapłacić nawet 6-9 tys. zł/m2. Atuty mieszkań w kamienicach to wysokie pomieszczenia, przestronne wnętrza, duże okna i atrakcyjna lokalizacja w sercu miasta.

Ogłoszenia: mieszkania w Lublinie - nowe i z rynku wtórnego, w kamienicach i w blokach

W bloku na jednym z lubelskich osiedli
Lubelskie osiedla, podobnie jak kompleksy mieszkaniowe w każdym wielkim polskim mieście, są bardzo zróżnicowane pod względem architektonicznym i funkcjonalnym. Są osiedla z wielkiej płyty (Czechów, Kalinowszczyzna, Czuby, LSM) i nowoczesne, kameralne i przyjazne zespoły mieszkaniowe zlokalizowane w dzielnicy Czuby, Wrotków, Bazylianówka, Ponikwoda, Sławin. Ceny mieszkań w blokach wahają się od 2 do 7 tys. zł/m2. Najtańsze są mieszkania w blokach z lat 70. i 80., najdroższe – lokale urządzone w wysokim standardzie, wybudowane w ostatnich kilku latach.

 

W Lublinie realizowanych jest dużo interesujących projektów deweloperskich np:
Zielony Wiktoryn – ciekawe architektonicznie osiedle powstające przy ulicy Czumy w północnej części Lublina. Deweloper – Galadom, oferuje mieszkania o metrażach od 28 do 69 m2. W budynkach będą garaże podziemne i piwnice. Termin realizacji: grudzień 2014 r.

Metropolitan Park (ul. Pana Balcera w dzielnicy LSM) – najwyższy budynek w Lublinie. Zaprojektowano w nim apartamenty o bardzo różnych powierzchniach od 36 do 150 m2. Atuty inwestycji to: przestrzeń usługowa na parterze, recepcja czynna całą dobę, reprezentacyjny przestronny hall wejściowy, monitoring klatek schodowych, siłownia dla mieszkańców, korzystna położenie względem centrum miasta.

Nowy Felin - zespół dwóch 3-piętrowych budynków z garażami podziemnymi. Na osiedlu powstanie 87 rozkładowych mieszkań o powierzchni od 47 do 67 m2. Przy mieszkaniach na parterze będą ogródki. Lokalizacja - ul. Skalskiego w Lublinie. Oddanie budynków do użytku nastąpi w IV kwartale 2014 r. Deweloper: Interbud.

Modern Style – oryginalny projekt mieszkaniowy, w ramach którego oferowane są segmenty o powierzchni użytkowej 161 oraz 188 m2. Osiedle powstaje przy Sławinkowskiej, w otoczeniu zieleni, w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej.

Perły Kaliny – Lublin ulica Lwowska (Kalinowszczyzna). Projekt dewelopera MakDom. W 9-piętrowych budynkach zaprojektowano 116 mieszkań o popularnych metrażach (do 64 m2, dwu- i trzypokojowe). Inwestycja została oddana do użytkowania.

Ceny mieszkań na lubelskim rynku pierwotnym zaczynają się od 4000 PLN/m2


* dane z serwisu tuznajdziesz.pl

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
Apartamenty Metropolitan Park w Lublinie
Inwestycja realizowana jest przez TBV przy ulicy Pana Balcera w Lublinie. Nowe...
Sprzedaż nieruchomości – ważna jest dobrze przygotowana prezentacja w internecie
Obecnie oferty sprzedaży nieruchomości zamieszczane są przede wszystkim w internecie....
Szanse na kredyt hipoteczny przy umowie na czas określony
Umowa o pracę na czas określony daje możliwość uzyskania kredytu hipotecznego niemal w...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.