Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Rynek mieszkaniowy w Zielonej Górze. Mieszkania nowe czy z drugiej ręki?

tagi tematyczne ceny mieszkań deweloperzy lofty mieszkania w Zielonej Górze nowe mieszkania rynek wtórny wielka płyta Zielona Góra
Osiedle przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze
Osiedle przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze

W Zielonej Górze oferowane są przede wszystkim nowe mieszkania, a przyczyniła się do tego duża liczba inwestycji deweloperskich realizowanych w ostatnich latach. Takie lokale cieszą się największym zainteresowaniem kupujących. Mieszkania w blokach z płyty też znajdują nabywców, ponieważ są tańsze i korzystnie zlokalizowane względem centrum miasta.

W bazach ofert agencji nieruchomości w Zielonej Górze przeważają mieszkania w nowym budownictwie. Nowe lokale cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących z uwagi na dobry standard, funkcjonalny rozkład pomieszczeń i usytuowanie w nowoczesnych, niewysokich budynkach na kameralnych osiedlach. Takie mieszkania są wystawiane na sprzedaż na osiedlach: Śląskim, Mazurskim, Leśnym, Zastalowskim, Zacisze, Młodzieżowiec, Morelowym. Najczęściej oferowane metraże zawierają się w przedziale od 35 do 90 m2. Ceny mieszkań na nowych osiedlach zaczynają się od około 2 tysięcy za m2. Najwyższe ceny osiągają mieszkania w luksusowych apartamentowcach i lofty w centrum miasta – 5-6 tys. za m2

Natomiast mieszkania starsze można kupić na dużych osiedlach z lat siedemdziesiątych - Piastowskim, Braniborskim, Łużyckim, Przyjaźni. Mieszkania w blokach z tamtego okresu zwykle mają funkcjonalny rozkład i oddzielne kuchnie, co dla wielu kupujących jest atutem. Są też nieco tańsze niż lokale w nowym budownictwie.

Najnowsze ogłoszenia: mieszkania w Zielonej Górze

 

Kamienice na Starym Rynku w Zielonej Górze
Kamienice na Starym Rynku w Zielonej Górze
fot.: google street view
Osiedle przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze
Osiedle przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze
fot.: google street view

W Zielonej Górze powstaje dużo nowych bloków mieszkalnych. Aktualnie realizowane są projekty:

Osiedle Źródlane – mieszkania o powierzchni od 35 do 64 m2, jedno-, dwu- i trzypokojowe. Na ostatniej kondygnacji mieszkania będą połączone z indywidualnymi poddaszami, które znacząco powiększą powierzchnię do zagospodarowania.  Deweloper dopuszcza możliwość łączenia mieszkań w poziomie. Osiedle realizowane jest etapowo. Docelowo powstanie 11 pięciokondygnacyjnych budynków wielorodzinnych oraz obiekt handlowo-usługowy. Cena za metr wynosi 3600 zł. Inwestor: Rajbud Development.

Osiedle Parkowe – inwestycja przy Trasie Północnej w Zielonej Górze. W sprzedaży znajdują się mieszkania o popularnych metrażach. Osiedle realizuje Budnex. Zaletą inwestycji jest atrakcyjna lokalizacja w pobliżu terenów zieleni.

Osiedle Jędrzychów – osiedle realizowane jest przy ulicy Łukaszewicza. Inwestor – Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego oferuje mieszkania z segmentu popularnego, w cenie od 3100 zł/m2. Teren działki zostanie zagospodarowany - powstaną chodniki, droga dojazdowa i miejsca postojowe. Każdy budynek na osiedlu ma odrębną kotłownię gazową.

Aquarium - czteropiętrowy budynek przy ul. Emilii Plater w Zielonej Górze. Ilość mieszkań: 100, powierzchnie od 33 do 75 m2. Ceny od 3700 zł/m2. Deweloper: Ekonbud-Fadom. Termin realizacji: wrzesień 2014 r.

Green Home – kompleks mieszkaniowy przy ulicy Suwalskiej. Metraż mieszkań: od 56,80 m2 (2 pokoje) do 133,20 m2 (mieszkanie 3 pok. + antresola). Cena mieszkań brutto: 3 590 zł/m2. Deweloper: Ekonbud-Fadom.

Osiedle Kameralne przy ulicy Jasia i Małgosi w Zielonej Górze – trzy budynki dwukondygnacyjne, w każdym tylko 4 mieszkania. Teren osiedla będzie ogrodzony i zagospodarowany, droga wewnętrzna zostanie wyłożona kostką brukową.

Oryginalny projekt mieszkaniowy zrealizowany w Zielonej Górze to lofty w budynkach pofabrycznych dawnej tkalni przy ulicy Fabrycznej. Tego typu mieszkania cieszą się dużą popularnością ze względu na położenie w oryginalnych budynkach i bliskość centrum miasta. W loftach są duże okna, zwykle zachowane i widoczne są elementy charakterystyczne dla starych fabryk – instalacje, surowe fragmenty ścian. Lofty są przestronne i wysokie, dzięki czemu można je oryginalnie zaaranżować. Zielonogórskie lofty Tkalnia nie są już dostępne w sprzedaży, pojedyncze oferty sporadycznie pojawiają się na rynku wtórnym. Podobną inwestycję zrealizowano w pięknych, zabytkowych budynkach dawnej Fabryki Koniaków Heinricha Raetscha przy ulicy Chrobrego.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
Mieszkania do remontu – tańsze i w dobrej lokalizacji
W sytuacji, gdy nadal nie łatwo o wysoki i tani kredyt hipoteczny, rośnie grupa osób...
Mieszkania w Poznaniu – luksusowe na nowym, kameralnym osiedlu czy w punktowcu z wielkiej płyty?
Dużą część oferty biur nieruchomości w Poznaniu stanowią mieszkania w blokach z lat...
Mieszkania we Wrocławiu – co się tu buduje i sprzedaje?
Poszukujący mieszkania we Wrocławiu mają w czym wybierać – oferta deweloperów i...
Bezpieczny wynajem mieszkania. Jak przygotować umowę najmu?
Osoby, które wynajmują swoje mieszkania, często borykają się z wieloma problemami. Zdarza...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.