Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Rynek najmu – powstało Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem

tagi tematyczne Mieszkanicznik mieszkanie na wynajem rynek najmu
bloki wynajem
bloki wynajem

W połowie lutego 2012 rozpoczęło działalność ogólnopolskie Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik”. Organizacja stawia sobie za cel ucywilizowanie rynku wynajmu detalicznego w Polsce i promowanie zachodnich standardów.

W Polsce rynek mieszkań na wynajem szacowany jest na 660 tysięcy lokali i w najbliższych latach będzie rósł. Tymczasem pod wieloma względami nie osiągnął jeszcze standardów powszechnych w krajach Europy Zachodniej czy w USA. Szara strefa, prawo zbytnio chroniące interesów najemców, brak bazy „złych najemców”, niechęć banków do udzielania kredytów „buy-to-let” – to tylko niektóre z bolączek polskiego rynku.

Właśnie dlatego naszym nadrzędnym celem będą dążenie do ucywilizowania polskiego rynku najmu – mówi Sławek Muturi, pomysłodawca Stowarzyszenia i mieszkanicznik z prawie 20-letnim doświadczeniem. – Zamierzamy między innymi kreować i promować etyczne standardy najmu, lobbować na rzecz zmiany prawa oraz zwiększać bezpieczeństwo najmu m.in. poprzez powołanie Sądu Arbitrażowego przy Stowarzyszeniu.

Ponadto organizacja będzie wydawać cykliczne raporty na temat polskiego rynku najmu detalicznego, organizować szkolenia i warsztaty oraz wspierać inicjatywy biznesowe tworzące infrastrukturę wsparcia najmu mieszkaniowego – od producentów mebli przez firmy zarządzające na firmach eksmisyjnych kończąc. Zgodnie z założeniami założycieli, Stowarzyszenie ma skupiać mieszkaniczników z całej Polski i działać na rzecz ochrony ich praw.

Pierwszą inicjatywą nowego Stowarzyszenia będzie Kongres, który odbędzie się 17 marca 2012 r. w  Łodzi. Na stronie www.mieszkanicznik.pl mogą rejestrować się osoby zainteresowane uczestnictwem w Kongresie.

A skąd nazwa Mieszkanicznik? W polskim języku brakuje dobrego odpowiednika angielskiego słowa „landlord”, z kolei istniejące słowo „kamienicznik” źle się kojarzy. Dlatego postanowiliśmy ukuć nowe słowo na określenie osoby czerpiącej zyski z wynajmu swojego mieszkania lub mieszkań – mówi Sławek Muturi.

autor: Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem

aktualizacja: 29.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.