Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce ma się dobrze

tagi tematyczne nieruchomości komercyjne real estate rynek nieruchomości
biurowiec
biurowiec

Spółki z branży real estate w Polsce mają duże perspektywy rozwoju - wynika z badania TNS POLSKA* przeprowadzonego wśród analityków rynku nieruchomości. Ponad jedna trzecia ekspertów jest zdania, że firmy zajmujące się nieruchomościami komercyjnymi mają duży potencjał inwestycyjny.


Rok 2011 pokazał, że rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce jest w dobrej kondycji. Wartość zrealizowanych transakcji wzrosła o ponad 30% w porównaniu z rokiem 2010 i osiągnęła poziom 2,56 mld EUR. Jest to najwyższa kwota od 2007 roku. Opinie analityków pokazują, że wyniki sektora mogą być jeszcze lepsze. Aż 82% badanych uważa, że spółki real estate w Polsce w dalszym ciągu będą się rozwijać. Ponad połowa specjalistów branżowych (55%) jest zdania, że tempo wzrostu sektora zwiększy się lub utrzyma na dotychczasowym poziomie.

Czytaj także: Wzrasta popyt na powierzchnie biurowe w Polsce

- Zapotrzebowanie na nowoczesne obiekty komercyjne utrzymuje się w Polsce na stałym, wysokim poziomie. Sprzyja temu m.in. stabilna sytuacja ekonomiczna Polski zapewniająca z jednej strony rozwój lokalnych przedsiębiorstw, a z drugiej przyciągająca do kraju zagranicznych inwestorów. Najemcy coraz częściej szukają dziś obiektów handlowych, biurowych i magazynowych o najwyższym standardzie, usytuowanych w dobrej lokalizacji i dopasowanych do specyfiki firmy. Mimo, że podaż takich realizacji rośnie, wciąż jest niewystarczająca. Dla spółek real estate jest to dobra koniunktura do działania i rozwoju – komentuje wyniki badania Wojciech Papierak, Prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Co trzeci analityk rynku nieruchomości komercyjnych ocenia, że branża ma duży potencjał inwestycyjny. Blisko połowa badanych (46%) uważa, że jest on umiarkowany. Analitycy pytani o czynniki, które zwiększają atrakcyjność spółki w oczach inwestorów wskazali przede wszystkim doświadczenie oraz ugruntowaną pozycję w branży. Nie bez znaczenia pozostają dla niech również takie czynniki, jak wiarygodność finansowa, portfolio usług i produktów oraz ilość prowadzonych inwestycji.

branża real estate

Źródło: On Board PR

autor: Źródło: On Board Public Relations

aktualizacja: 13.06.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.