Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Rzeszów - nowe mieszkania dominują w ofercie rynkowej

tagi tematyczne ceny mieszkań mieszkania Rzeszów nowe mieszkania osiedla mieszkaniowe Rzeszów wielka płyta
Plac Kilińskiego Rzeszów

Osoby zainteresowane zakupem mieszkania w Rzeszowie, poszukują przede wszystkim nowych mieszkań, wybudowanych w ostatnich kilku latach. Takie właśnie lokale są najczęściej oferowane przez rzeszowskie agencje nieruchomości.

Starsze mieszkania, zlokalizowane głównie w blokach wybudowanych w latach PRL,  sprzedawane są na przykład w dzielnicy Baranówka, Drabinianka, Krakowska-Południe, Nowe Miasto. Ceny ofertowe mieszkań w tych lokalizacjach, zawierają się w przedziale od 3,1 do 5,5 tys. zł/m2. Mieszkania, które trafiają na rynek charakteryzują się na ogół przeciętnym standardem wyposażenia, jednak większość z nich kwalifikuje się do natychmiastowego zamieszkania bez przeprowadzania większych remontów. Lokale po modernizacji, po wymianie mebli i atrakcyjnie urządzone, sporadycznie pojawiają się na rynku.

Nowe mieszkania w Rzeszowie, wybudowane w latach 90. i po roku 2000, można kupić w dzielnicach znajdujących się na obrzeżach miasta - Pobitno, Staroniwa, Przybyszówka, Słocina, a także w dzielnicy Drabinianka. Mieszkania na nowych osiedlach cieszą się największym zainteresowaniem kupujących.


Nowe projekty mieszkaniowe realizowane są głównie w południowo-wschodniej, śródmiejskiej i południowej części Rzeszowa:
Osiedle Słoneczne – inwestycja realizowana w pobliżu ulicy Olbrachta. Deweloper – MakDom wybuduje 4 bloki wraz z osiedlową infrastrukturą towarzyszącą. W aktualnie realizowanym drugim budynku, dostępne są mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe o metrażach od 29 do 62 m2. Deweloper oferuje komórkę lokatorską w cenie mieszkania. Termin zakończenia budowy zaplanowano na lipiec 2014 roku.
Garden Place – kompleks mieszkaniowy przy ulicy Forsycji, realizowany przez Hartbex. W dwóch blokach powstaną 93 mieszkania, każde z balkonem. Mieszkania na parterach mają wydzielone ogródki, a lokale na trzecim piętrze antresole.
Inwestycja przy Strażackiej w Rzeszowie – kilkuetapowa inwestycja, w ramach której sprzedawane są mieszkania z segmentu popularnego. Ceny mieszkań w standardzie deweloperskim zaczynają się od 4200 zł/m2. Inwestor Euro Projekt.
Apartamenty w centrum Rzeszowa – duże mieszkania – od 63 do 158 m2, wszystkie z balkonem lub loggią. Budynek będzie liczył 4 piętra, w przyziemiu zaprojektowano garaż. Apartamentowiec zrealizowany zostanie wg oryginalnego, nowoczesnego projektu architektonicznego.

Inne duże projekty deweloperskie realizowane w Rzeszowie: Apartamenty przy Powstańców Warszawy (Apklan), osiedle przy ulicy Grabskiego (Apklan), mieszkania przy Jana Pawła II (MAX deweloper), Capital Towers przy ul. Podwisłocze, Osiedle Wisłok – ulica Siemińskiego.


Mieszkania w Rzeszowie, ceny mieszkań w Rzeszowie >>

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 28.05.2014

Polecane artykuły
Rynek mieszkaniowy okiem dewelopera
Na sytuację na rynku mieszkaniowym wpłynęło w ostatnich miesiącach kilka ważnych...
Coraz łatwiejsze negocjacje ceny zakupu mieszkania na rynku wtórnym
Na warszawskim rynku wtórnym widoczny jest znaczący wzrost możliwości negocjowania ceny...
Mieszkanie z klimatyzacją to rzadkość
Znalezienie mieszkania z klimatyzacją na polskim rynku mieszkaniowym nie jest łatwe....
Najmniejsze mieszkania w Polsce. Metraż poniżej 20 mkw.
Jak małe może być mieszkanie? Okazuje się, że nawet na 11 metrach kwadratowych można...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.