Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Saskie Zacisze – sprawdź co deweloper oferuje w cenie

tagi tematyczne Diamentic Estate Saskie Zacisze Warszawa
Saskie Zacisze – sprawdź co deweloper oferuje w cenie
Saskie Zacisze – sprawdź co deweloper oferuje w cenie

45 proc. kupujących dom czy mieszkanie przy wyborze inwestycji sugeruje się ceną metra kwadratowego. Czy warto jednak brać po uwagę jedynie koszt nabycia domu?

Równie ważnym elementem powinien być standard wykończenia. Funkcjonalność rozwiązań oraz jakość zastosowanych materiałów przekłada się na codzienny komfort i koszty utrzymania domu. Użycie przez dewelopera złych materiałów do wykończenia domu to niezaplanowane wydatki, które będzie trzeba ponieść w ciągu 2 – 3 lat od wprowadzenia.

W czasie spowolnienia rynku i obniżek proponowanych przez deweloperów cena zakupu metra kwadratowego zdaje się być najważniejszym kryterium, którym klienci kierują się przy wyborze nieruchomości. Na cenę jako główny element wyboru oferty wskazuje 45 proc. kupujących (dane z najnowszego raportu „Polski Rynek Mieszkaniowy. Popyt i preferencje nabywców” firmy Nowy Adres S.A. i instytutu Millward Brown SMG/KRC).

Decydując się na zakup domu czy mieszkania warto jednak zwrócić uwagę na proponowany przez dewelopera standard wykończenia lokalu. To, jakie rozwiązania i materiały inwestor zastosował w domu wpłyną nie tylko na komfort życia, ale także na koszty utrzymania domu. Na warszawskim rynku są inwestycje, w których atrakcyjna cena nie musi oznaczać niskiej jakości wykończenia domu. Przykładem projektu, w którym deweloper proponuje podwyższony standard przy zachowaniu atrakcyjnej ceny za metr kwadratowy jest osiedle „Saskie Zacisze”, powstające przy Wale Miedzeszyńskim w okolicy  zjazdu z Trasy Siekierkowskiej.

Jakość zastosowanych rozwiązań przekłada się na koszty zarówno w momencie zakupu nieruchomości, jak i kilka lat później. Niestety inwestorzy by obniżyć koszty budowy często decydują się na użycie tanich materiałów A to z kolei już po 2 - 3 latach mieszkania oznacza konieczność ich wymiany czy naprawy – zauważa Piotr Stachulski, zarządzający spółką deweloperską Diamentic Estate, która realizuje projekt osiedla domów „Saskie Zacisze”. Zastosowanie plastikowych rynien powoduje, że po sezonie zimowym będą one wymagały co najmniej częściowej wymiany, gdyż plastik nie jest elastyczny i zamarzająca woda rozsadza rynny – podaje przykład Stachulski.

Dla właściciela nowego domu niska jakość użytych przez dewelopera rozwiązań w czasie budowy i wykończenia oznaczać może konieczność poniesienia wydatków na poziomie kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych w ciągu najbliższych lat od momentu wprowadzenia. Najczęściej wymianie lub poprawianiu usterek wynikających z niskiej jakości i szybkiego zużycia podlegają właśnie rynny, pokrycie dachowe, okna, systemy instalacji wodnej i ogrzewania centralnego czy elementy elektroniki jak np. bramy garażowe.

Klienci w pogoni za najkorzystniejszą cenowo ofertą zapominają o innych kryteriach. Tymczasem to właśnie rozwiązania architektoniczne czyli np. funkcjonalność układu pomieszczeń oraz nowoczesne rozwiązania materiałowe wpływać będą na wygodę w życiu codziennym i koszty utrzymania domu - podkreśla Piotr Stachulski.

I jak dodaje, obok standardu wyposażenia niezmiernie ważna jest także dogodna lokalizacja z łatwym dostępem do komunikacji i usług. Osiedle „Saskie Zacisze” powstaje 5,5 km od centrum Warszawy. Deweloper zaplanował wiele nowoczesnych rozwiązań przy zachowaniu konkurencyjnej cenowo oferty. Domy będzie można kupić już od 5 500 zł brutto za m2 (przy wpłacie pierwszej raty w wysokości 30 proc.). Powyższa cena obejmuje także  działkę oraz udział w drodze osiedlowej.

Na jakie udogodnienia możemy liczyć kupując dom w ramach projektu „Saskie Zacisze”? To co wyróżnia inwestycję to niewątpliwie duże okna. W każdym z pomieszczeń - nawet kuchni czy w holu na piętrze - zamontowane zostaną wysokie na 1,8 m energooszczędne, drewniane okna . W salonach na parterach zajmą one szerokość całej ściany czyli prawie 7 metrów. Dzięki zastosowaniu dużych okien dom będzie w całości bardzo dobrze doświetlony. Na dobry dostęp światła i przestronność wpływ będzie miała także wysokość pomieszczeń. Deweloper zaplanował cały poziom z salonem i kuchnią aż 3 metrowej wysokości.

Parter każdego domu wyposażony zostanie w nowoczesny system zapewniający ciepło - ogrzewanie podłogowe . Brak widocznych elementów grzejnych wpływa na estetykę pomieszczenia, ale także na jego funkcjonalność. Fakt, że na żadnej ze ścian nie będzie kaloryfera pozwala klientom na zupełnie swobodną aranżację wnętrza – podkreśla Piotr Stachulski. Nowoczesny system ogrzewania jakim jest instalacja podłogowa nie jest standardem. Udogodnienie takie spotykane jest głównie w inwestycjach z droższego segmentu. Firma Diamentic Estate projektując osiedle „Saskie Zacisze” zdecydowała się na ten typ ogrzewania także dlatego, że taki system grzejny pozwala równomiernie rozprowadzić ciepło w całym pomieszczeniu. Ma to duże znaczenie, gdyż partery domów będą mieć aż trzy metry wysokości.

W standardzie wykończenia jest również kocioł gazowy dwufunkcyjny, z kompletną gotową do uruchomienia instalacją . To rozwiązanie, które deweloperzy nie często proponują w cenie domu. Normą jest montaż instalacji, ale już podłączenie i kocioł klienci muszą zakładać we własnym zakresie. My chcemy przekazać przyszłym właścicielom produkt kompletny – dom przygotowany do szybkiego zamieszkania – wyjaśnia Stachulski.

Bardzo funkcjonalny dla mieszkańców każdego domu na terenie „Saskiego Zacisza” będzie pion z końcówkami do centralnego odkurzacza . Wygodę jaką daje takie rozwiązanie mieszkańcy domów w Europie Zachodniej znają już od kilkunastu lat. W Polsce udogodnienia tego typu nadal projektuje się jedynie w wysokiej klasy rezydencjach lub na indywidualne życzenia właścicieli. Centralny odkurzacz to ułatwienie, gdyż do sprzątania używamy jedynie rury i nie musimy na kolejne kondygnacje domu przenosić odkurzacza. System poprzez odprowadzanie zasysanego powietrza wprost do pionu powoduje, że w czasie sprzątania nie unosi się kurz, jak ma to miejsce w przypadku odkurzaczy, które wydmuchują powietrza na zewnątrz. 

Inwestycję wyróżnia jeszcze jeden ważny szczegół. Całe osiedle podłączone będzie do sieci mediów miejskich , co w przypadku domów wolno stojących w Warszawie ma szczególne znaczenie, gdyż tylko kilkanaście procent gospodarstw domowych ma dostęp do sieci Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W każdym budynku będzie miedziana instalacja wodna oraz podłączenie do miejskiej instalacji gazowej.

Dla wygody przyszłych mieszkańców zostanie zainstalowana nowoczesna sieć teleinformatyczna typu „cyfrowe osiedle ”, dająca możliwość natychmiastowego dostępu do telefonów, telewizji i internetu czy lokalnej sieci. Ponadto w każdym domu będzie otwierany automatycznie garaż umiejscowiony częściowo w podziemiu, z dwoma miejscami parkingowymi.

Deweloper zadbał również o bezpieczeństwo mieszkańców. Teren inwestycji zostanie ogrodzony i będzie stale monitorowany . Dodatkowo nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwać będzie całodobowa ochrona .

Osiedle „Saskie Zacisze” tworzyć będzie 30 domów. Klienci mogą wybierać spośród trzech typów projektów: dom wolno stojący (o powierzchni 224 m2) lub w zabudowie bliźniaczej (188 lub 224 m2 powierzchni).  Dla komfortu mieszkańców w budynkach zaprojektowano również po trzy tarasy: jeden na parterze oraz dwa na drugim piętrze.

Budowa osiedla już ruszyła. Deweloper rozpoczął również sprzedaż domów. Termin zakończenia pierwszego etapu inwestycji - 7 domów - planowany jest na koniec lata tego roku. Natomiast budowa całego osiedla zakończy jest latem 2010 roku.  

autor: opracował: ak
źródło: Partner of Promotion

aktualizacja: 27.08.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.