Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Spadają ceny mieszkań. Kupuj teraz!

tagi tematyczne ceny mieszkań deweloperzy nowe mieszkania Rodzina na swoim rynek mieszkaniowy zakup mieszkania
Wiślana Aleja
Wiślana Aleja

Wiosna przyniosła zdecydowane ożywienie na rynku mieszkaniowym. Notowane od wielu miesięcy spadki cen mieszkań i domów sprzyjają zakupom nieruchomości, tym bardziej, że podaż jest bardzo duża, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Zakup mieszkania w najbliższych miesiącach, to również ostatnia szansa na skorzystanie z rządowej dopłaty do kredytu hipotecznego.


Ceny mieszkań sukcesywnie spadają już od wielu miesięcy

W 2011 i na początku bieżącego roku banki obostrzyły kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych, co skutkowało obniżkami na rynku nieruchomości. Deweloperzy i oferujący mieszkania na rynku wtórnym zaczęli dostosowywać ceny do możliwości finansowych kupujących – niektóre nowe mieszkania staniały od kilku do nawet kilkunastu procent. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na spadki cen części mieszkań deweloperskich są stale obniżane limity programu Rodzina na swoim, do których deweloperzy starają się dopasować swoja ofertę. Wzrosła też konkurencyjność ofert deweloperów, co również zachęca kupujących do poszukiwań nowego mieszkania.

Wyszukaj nowe mieszkanie. Inwestycje mieszkaniowe z całej Polski >>

Gdynia, Osiedle Nawigator. Cena od 4410 zł/mkw.
fot.: Euro Styl
Warszawa, Osiedle Starodęby. Cena od 5150 zł/mkw.
fot.: AMM Dom
Kraków, Klonowica. Cena od 5099 zł/mkw.
fot.: Wawel Service
Katowice, 4 Wieże
fot.: Activ Investment
Warszawa, Prochowa 19. Cena od 5800 zł/mkw.
fot.: Grupa Inwest
Wrocław, Moja Klecina
fot.: Activ Investment

Duży wybór mieszkań
Według danych GUS, deweloperzy w pierwszym kwartale bieżącego roku oddali o ok. 65% więcej mieszkań niż w analogicznym okresie 2011 r. Firmy budujące na sprzedaż lub wynajem uzyskały pozwolenia na budowę ponad 18 tys. mieszkań, tj. o ok. 19% więcej niż przed rokiem i rozpoczęły budowę 15,2 tys. mieszkań (o 15% więcej niż w 2011 r.) Tak bogata oferta mieszkaniowa może być związana z wejściem 29 kwietnia 2012 roku tzw. ustawy deweloperskiej, która nałoży na deweloperów dodatkowe obowiązki. Nowe przepisy nie dotyczą projektów mieszkaniowych wprowadzonych do sprzedaży przed wejściem ustawy, dlatego wiele firm spieszyło się rozpoczęciem nowych inwestycji mieszkaniowych.
Oferta deweloperów jest też coraz lepiej dostosowana do preferencji kupujących, którzy poszukują niedużych mieszkań o powierzchni od 45 do 55 mkw. Szeroki wybór takich właśnie lokali można znaleźć w nowo rozpoczynanych projektach mieszkaniowych.


Rodzina na swoim
– ostatnia szansa na dopłatę do kredytu hipotecznego

Warto jeszcze skorzystać z rządowego programu dopłat Rodzina na swoim, który obowiązuje do końca bieżącego roku. Pomimo znacznie obniżonych w drugim kwartale 2012 r. limitów cen mieszkań w programie, nadal można uzyskać dopłatę do kredytu hipotecznego. Wciąż wielu deweloperów ma w ofercie sprzedaży mieszkania spełniające kryteria Rodziny na swoim. Na przykład na warszawskiej Białołęce kupimy nowe mieszkanie już za około 4000 zł za metr kwadratowy. W innych miastach na rynku pierwotnym również znajdziemy mieszkania w atrakcyjnej cenie: w Gdańsku za ok. 3500 zł za mkw., a w Poznaniu od 3900 zł za mkw. We Wrocławiu, gdzie limit dla programu dopłat wynosi 5187,5 zł za mkw., nadal dużo mieszkań można jeszcze kupić z dopłatą do kredytu.

autor: red. Tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 30.04.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.