Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Sprzedaż nieruchomości – ważna jest dobrze przygotowana prezentacja w internecie

tagi tematyczne home staging oferta sprzedaży ogłoszenia nieruchomości ogłoszenia sprzedaży sprzedaż mieszkania sprzedaż nieruchomości wirtualna wizyta wirtualny spacer zakup mieszkania
mieszkanie na sprzedaż
mieszkanie na sprzedaż

Obecnie oferty sprzedaży nieruchomości zamieszczane są przede wszystkim w internecie. Ogłoszenia w prasie zeszły na drugi plan. Dlatego też bardzo ważnie jest właściwe przygotowanie ogłoszenia sprzedaży czy wynajmu, tak by poszukujący nieruchomości zwrócili na nie uwagę i uzyskali jak najwięcej informacji o mieszkaniu lub domu.

Chcąc sprzedać nieruchomość należy pamiętać o kilku prostych zasadach, jak odpowiednie wykonanie zdjęć, szczegółowy i nie wprowadzający w błąd opis oraz odpowiednie zareklamowanie zbywanej nieruchomości. Najczęściej oferty mieszkań na sprzedaż i wynajem zamieszczane są w gazetach oraz na stronach internetowych. Coraz częściej kupujący, zamiast dzwonić i umawiać się na bezpośrednie spotkanie, oczekują otrzymania szczegółowych informacji drogą internetową, np. na swoją skrzynkę e-mail. Dlatego właśnie niezmierne ważne jest wykonanie dobrej jakości zdjęć. To właśnie na nie osoby poszukujące mieszkania zwracają uwagę w pierwszym momencie. Pomocne jest również stosowanie się do zasad home stagingu, czyli odpowiedniego przygotowania nieruchomości od strony wizualnej przed jej sprzedażą. Coraz popularniejsza staje się także nowa metoda, umożliwiająca kupującym obejrzenie lokalu bez odchodzenia od komputera. W jaki sposób? Dzięki wirtualnemu spacerowi po nieruchomości.

Ogłoszenia sprzedaży mieszkań z całej Polski >>

Z obserwacji pośredników nieruchomości z firmy WGN, wynika, że ponad 90% klientów biur nieruchomości chciałoby mieć możliwość odbycia wirtualnego spaceru przed osobistą wizytą. Wizualizacja ta daje lepszy ogląd co do metrażu i rozmieszczenia pomieszczeń. Zdjęcia bowiem często powodują zupełnie odmienne wrażenie wyglądu mieszkania, niż pokazuje to później rzeczywistość. Fotografia, o ile pozwala na zobrazowanie wyglądu nieruchomości, często nie pozwala na dostrzeżenie jej stanu technicznego, rozkładu poszczególnych pomieszczeń itp. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku wirtualnej wizyty.

Czym jest wirtualny spacer po nieruchomości?
Wirtualny spacer to nic innego, jak multimedialna prezentacja. Za jej pomocą można umożliwić potencjalnym kupującym obejrzenie konkretnego pomieszczenia lub całego mieszkania z dowolnej perspektywy. Osoba zainteresowana nieruchomością nie musi już umawiać się z agentem i jechać bezpośrednio do mieszkania. Wystarczy jedno kliknięcie, by znaleźć się wewnątrz lokum. Spacer online umożliwia bowiem nie tylko rozglądanie się po pokojach, ale i przechodzenie pomiędzy nimi. Daje to ogólne wrażenie, jakbyśmy już byli wewnątrz mieszkania i przechadzali się po nim, przyglądając się interesującym nas elementom (np. układ drzwi, wygląd łazienki, stan techniczny itp.).
O ile osobiste wizyty często są pobieżne ze względu na ograniczony wolny czas lub porę dnia, o tyle do wizyty online można wracać o dowolnej porze i przyglądać się danej nieruchomości tak długo, jak tylko ma na to ochotę osoba zainteresowana.
Wirtualna wizyta ma na celu przede wszystkim usprawnienie procesu sprzedaży nieruchomości. Dzięki prezentacji mieszkania online, oferta przyciąga znacznie większą ilość osób zainteresowanych, niż tradycyjne ogłoszenie zawierające suchy opis i zdjęcia.
Przed zleceniem realizacji wirtualnej prezentacji należy oczywiście pamiętać, by nieruchomość została należycie przygotowana. Prywatne przedmioty właścicieli, jak np. zdjęcia, nie powinny znajdować się na pierwszym planie. Mieszkanie powinno być czyste, a jego atuty wyeksponowane.

Ponieważ wirtualny spacer po nieruchomości wiąże się dla zbywającego z kosztami finansowymi, nieczęsto można natknąć się na oferty umożliwiające taką online wizytę. Z perspektywy czasu wydaje się być ona jednak opłacalna. Wirtualny spacer przyciąga bowiem znacznie większą liczbę potencjalnych nabywców, a co za tym idzie, skraca się proces sprzedaży mieszkania. Sprzedającemu jest także łatwiej utrzymać początkową cenę ofertową. Najczęściej bowiem na jej regularne obniżanie wpływa właśnie długi okres dostępności oferty na rynku i rosnąca konkurencja.

autor: Magdalena Paluch, WGN

aktualizacja: 03.09.2013

Polecane artykuły
Bezpieczny wynajem mieszkania. Jak przygotować umowę najmu?
Osoby, które wynajmują swoje mieszkania, często borykają się z wieloma problemami. Zdarza...
Mieszkania do wynajęcia. Ile kosztuje wynajęcie mieszkania?
Połowa wakacji, to czas kiedy wzrasta zainteresowanie mieszkaniami do wynajęcia....
Mieszkanie z klimatyzacją to rzadkość
Znalezienie mieszkania z klimatyzacją na polskim rynku mieszkaniowym nie jest łatwe....
Najmniejsze mieszkania w Polsce. Metraż poniżej 20 mkw.
Jak małe może być mieszkanie? Okazuje się, że nawet na 11 metrach kwadratowych można...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.