Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Stabilizacja na rynku kredytów hipotecznych

tagi tematyczne bank kredyt kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt w euro kredyt w złotówkach kredyt walutowy kredyt we frankach kredyt złotówkowy Rekomendacja S rynek mieszkaniowy zakup mieszkania ZFDF Związek Firm Doradztwa Finansowego

Wartość kredytów hipotecznych udzielonych przez doradców finansowych w pierwszych trzech kwartałach 2010 r. wyniosła 7,85 mld PLN.

Wyniki sprzedażowe przedstawione przez członków Związku Firm Doradztwa Finansowego pokazują, że rynek kredytów hipotecznych przeżywa stabilizację. Wartość kredytów hipotecznych udzielonych za pośrednictwem firm zrzeszonych w ZFDF w ciągu 9 miesięcy tego roku wyniosła 7,85 mld PLN, a więc niemal tyle samo, co w analogicznym okresie 2009 roku (7,93 mld PLN).

Sprawdź oprocentowanie kredytów hipotecznych >>>

Prezentowane wyniki pokazują powolny, ale stały wzrost akcji kredytowej w branży pośrednictwa finansowego. Brak jest większych wahań, rynek w zasadzie sam się reguluje i obecną sytuację można uznać za stabilną. W nadchodzącym czasie możemy się spodziewać zwiększonej akcji kredytowej, w związku ze zbliżającym się wprowadzeniem rekomendacji S (II). Już teraz niektóre banki wprowadziły ciekawe promocje na waluty aby skorzystać z istniejących jeszcze możliwości udzielenia kredytów w walutach.  Patrząc na kilka miesięcy do przodu - w pierwszym półroczu 2011 roku możemy, w związku z rekomendacją S (II), doświadczyć lekkich zawirowań na rynku kredytów hipotecznych, ale będą one krótkotrwałe i w dużej mierze o charakterze psychologicznym – już dzisiaj banki i klienci są w większości przygotowani do zaciągania kredytów w PLN (w tej walucie mają większą zdolność kredytową i mając ograniczony wybór będą musieli zaakceptować nieco wyższą ratę wynikającą z kredytu w PLN) – ocienia Jacek Dziadak, Wiceprezes Domu Kredytowego Notus


Wartość kredytów hipotecznych udzielonych za pośrednictwem firm Związku Firm Doradztwa Finansowego w trzech kwartałach 2010 roku (w mln PLN).

Wartość kredytów hipotecznych; Źródło: Związek Firm Doradztwa Finansowego

Źródło: Związek Firm Doradztwa Finansowego

 

autor: Źródło: Żarówka PR i Marketing

aktualizacja: 19.11.2010

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.