Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Symbole dawnej warszawskiej Woli powracają

tagi tematyczne Home Invest mieszkania Wola Wola Prestige
Symbole dawnej Woli powracają
Symbole dawnej Woli powracają

W ciągu najbliższych kilku lat na warszawskiej Woli ma powstać wiele nowoczesnych budynków. Władze miasta, chcąc zrównoważyć nowy futurystyczny wygląd dzielnicy, w swoich planach odwołują się do jej dawnej zabudowy. Sięgając do przedwojennych korzeni, chcą przywrócić dzielnicy miejsca spotkań jej mieszkańców.

Plany władz miasta oprócz zabudowy typowo biznesowej, zakładają również wskrzeszenie dawnych symboli dzielnicy. Projekt zagospodarowania terenu Biura Planowania Rozwoju Warszawy zrealizowany dla Urzędu Miasta przewiduje przywrócenie przedwojennego planu części ulic wolskich: Stawki, Niskiej, Anielewicza, Wolność, Żytniej, Leszno, Chłodnej, Grzybowskiej, Przyokopowej, Wolskiej, Dzielnej i Kaczej.

Koncepcja urbanistów przewiduje też stworzenie Placu Wolskiego. Swoim wyglądem ma on przypominać dawny Kercelak, który był największym przedwojennym warszawskim targiem. Plac miałby powstać na skrzyżowaniu ulic Okopowej, Leszno i al. Solidarności. Stanie przy nim ciąg kamienic, a pomiędzy ulicą Leszno i aleją Solidarności 150-metrowy wieżowiec. Obok targowiska przewiduje się utworzenie Centrum Promocji Sztuki, Kultury, Poezji i Literatury. Według projektu rewitalizacji dzielnicy, ulica Chłodna, będąca częścią Osi Saskiej, ma stać się eleganckim deptakiem, z powodzeniem mogącym konkurować z Krakowskim Przedmieściem. Na ulicy odtworzone zostaną stylowe latarnie, tzw. „pastorałki” i historyczne przystanki tramwaju konnego, który latem woziłby mieszkańców miasta. Varsavianiści kreują już wizję ulicy z początków wieku – tętniącej życiem towarzyskim, z pięknymi kamienicami, galeriami, restauracjami i kinoteatrami. Po długim okresie przygotowań program ożywienia Chłodnej zaczyna wchodzić w fazę realizacji. Bardzo dobrym pomysłem jest planowana przez Urząd Miasta odbudowa Kercelaka, który był dla przedwojennej Warszawy tym, czym słynna Tandeta dla Krakowa. Plac będzie interesującym miejscem nie tylko dla mieszkańców dzielnicy, ale dla wszystkich warszawiaków. Dawny Kercelak opisywany przez barda Warszawy, Stanisława „Wiecha” Wiecheckiego był przecież nie tylko placem targowym, ale swoistym miejscem spotkań, cementującym lokalną społeczność. Podobną funkcję będzie spełniała odrestaurowana ulica Chłodna. – Mieszkańcy Woli zyskają nowe, przepełnione ciekawym klimatem miejsca, które podniosą atrakcyjność dzielnic – uważa Grzegorz Barbachowski, prezes firmy Home Invest, realizującej przy ulicy Jana Kazimierza 64 osiedle Wola Prestige.

W ofercie Home Invest znajdą się starannie i funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe, o powierzchni od 37 do 134 mkw. Do wszystkich lokali przynależeć będzie balkon, taras lub loggia, a do mieszkań znajdujących się na parterze – ogródki. Osiedle będzie się składało z trzech budynków o zróżnicowanej zabudowie (od 5 do 9 kondygnacji). W pierwszym etapie inwestycji (zakończenie IV kwartał 2009 roku) zostanie oddanych 164 lokali. Ceny metra kwadratowego kształtują się w granicach 7400-9500 zł. W trosce o bezpieczeństwo i komfort lokatorów kompleks będzie ogrodzony, całodobowo chroniony i monitorowany. Przy wejściach na teren osiedla zostaną umieszczone wideodomofony. Przyszli mieszkańcy, którzy wyrażą chęć ich posiadania, będą mogli w pełni kontrolować wchodzące osoby. Mieszkania zostaną wyposażone w drzwi antywłamaniowe. Na najniższej kondygnacji powstanie jednopoziomowy podziemny parking z kontrolą dostępu, a teren wewnętrzny będzie wyłączony z ruchu kołowego. Niewątpliwie jednym z największych atutów osiedla jest jego lokalizacja. – Wola ze swoją rozbudowaną infrastrukturą społeczną przyciągnie kolejnych inwestorów oraz osoby chętne do osiedlenia się tutaj. W przypadku takiego usytuowania dzielnicy jakie ma Wola, to tylko kwestia czasu, kiedy wszystkie jej tereny zostaną zagospodarowane – dodaje Grzegorz Barbachowski.


Na inwestycje władze dzielnicy Wola zarezerwowały już 13 mln złotych. Pierwsze prace mają ruszyć w tym roku.

autor: opracował: mz

aktualizacja: 13.06.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.