Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Tanie mieszkanie w cenie do 200 tys. złotych

tagi tematyczne mieszkania na sprzedaż mieszkanie do 200 tys. zł tanie mieszkanie zakup mieszkania
klucze do mieszkania

Zakup mieszkania w cenie poniżej 200 tysięcy złotych jest możliwy. Trudno jednak znaleźć tanie mieszkanie w Warszawie, Krakowie czy innej metropolii. W mniejszych miastach np. w Kaliszu, Radomiu i Częstochowie, dysponując taką kwotą można przebierać w ofertach. Są miasta, w których za 200 tysięcy można kupić nawet 4-pokojowe mieszkanie.

Agencja nieruchomości Metrohouse przeanalizowała bazę 60 tysięcy ofert nieruchomości oferowanych do sprzedaży przez doradców tej firmy pod kątem dostępności mieszkań w cenie niższej niż 200 tys. zł. Najwięcej takich mieszkań można znaleźć w miastach poniżej 300 tys. mieszkańców. Natomiast w Warszawie takie oferty pojawiają się bardzo rzadko.

 

Tanie mieszkania w miastach powyżej 300 tys. mieszkańców
Wśród największych analizowanych miast najdrożej jest w Warszawie. W stolicy zaledwie 1 procent ofert sprzedaży dotyczy mieszkań w cenie poniżej 200 tys. zł. W tej cenie zdarzają się głównie kawalerki lub mieszkania dwupokojowe o metrażach nieznacznie przekraczających 30 mkw. We Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku odsetek takich mieszkań na rynku wynosi odpowiednio 4, 5 i 6 proc. Dość dużo tego typu lokali znajdziemy w Łodzi (35 proc.) i Bydgoszczy (44 proc.). Pośrednicy z biura Metrohouse w Lublinie twierdzą, że w tej kwocie znajdziemy mieszkania w różnych lokalizacjach, od centrum miasta aż po obrzeża, od starego budownictwa do budynków z ostatnich lat. Większe metraże w dobrych i droższych dzielnicach będą wprawdzie do remontu, ale mniejsze mieszkania mogą być nawet w wysokim standardzie.

Miasta od 100 do 300 tys. mieszkańców
O wiele lepsza sytuacja występuje w mniejszych miastach. W Kaliszu aż 89 procent oferowanych mieszkań ma cenę niższą niż 200 tys. zł, w Częstochowie jest to 80 proc. Sytuacja nie wygląda też źle w Radomiu, Legnicy i Elblągu. Wszędzie tam odsetek lokali dostępnych na rynku w cenie poniżej 200 tys. zł przekracza 60 proc. Na przykład w Radomiu za taką kwotę można kupić nawet czteropokojowe, 80-metrowe mieszkanie w budynku z wielkiej płyty. W zestawieniu słabo wypada Gdynia, gdzie tylko 9 proc. ofert jest wystawionych do sprzedaży w cenie niższej niż 200 tys. zł.

Największy wybór tanich mieszkań w miastach do 100 tys. mieszkańców

Największy wybór mieszkań do 200 tys. zł znajdziemy w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców. Na przykład w Tomaszowie Mazowieckim niemal wszystkie mieszkania kupimy w tym zakresie cenowym. – Za 200 tys. zł można kupić dwupokojowe mieszkanie w budynku z cegły w nowszym budownictwie, ale również znajdziemy oferty sprzedaży mieszkań czteropokojowych w budynkach z wielkiej płyty, mówi Krzysztof Czyż, dyrektor oddziału Metrohouse w Tomaszowie Mazowieckim. Większych problemów z zakupem nie powinni mieć też klienci z Lubina, Głogowa i Piły. Po drugiej stronie stawki znajduje się drogi Sopot, gdzie tylko 4 proc. ofert ma cenę niższą niż 200 tys. zł. Problemy ze znalezieniem takich mieszkań będą mieć także klienci poszukujący lokum w miastach satelickich stolicy – w Pruszkowie i Legionowie - odpowiednio 9 i 15 proc. całej oferty.

autor: źródło: Metrohouse & Partnerzy; oprac. red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 16.01.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.