Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE czyli wielka wyprzedaż mieszkań

tagi tematyczne inwestycje mieszkaniowe Murator EXPO Nowy DOM Nowe MIESZKANIE targi mieszkaniowe
Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE
Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE

W dniach 2 i 3 marca 2013 roku na warszawskim Torwarze swoją ofertę sprzedaży mieszkań i domów zaprezentuje blisko 200 wystawców - deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, banków i pośredników w obrocie nieruchomościami. Wielu wystawców zapowiada atrakcyjne, targowe rabaty i promocje, które nie są dostępne na co dzień w biurach sprzedaży.

Sytuacja na rynku nieruchomości mieszkaniowych sprzyja kupującym – podaż mieszkań jest duża, a ceny spadają od wielu miesięcy. Na rynku pierwotnym w Warszawie w sprzedaży znajduje się prawie 19,2 tys. mieszkań. Stopy procentowe od listopada spadły już z 4,75% do 3,75%. W lutym Rada Polityki Pieniężnej po raz kolejny w tym roku obniżyła stopy o 25 pkt bazowych, dzięki czemu poprawiła się zdolność kredytowa nabywców. Dodatkowo Komisja Nadzoru Finansowego planuje już wkrótce wprowadzenie zmian w rekomendacjach T i S, które złagodzą zasady liczenia zdolności kredytowej. Ma być liczona dla maksymalnie 30-letniego, a nie jak dotychczas 25-letniego okresu spłaty, co oznacza wzrost maksymalnych kwot kredytów o blisko 6-8%.

Na targach deweloperzy i spółdzielnie, poza mieszkaniami z oferty 2012, wystawią na sprzedaż mieszkania z terminem oddania do użytkowania w II półroczu bieżącego roku. W nowych projektach dominują mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o wielkości od 40 do 60 m2, na które jest największe zapotrzebowanie. Wiele z nich jest zaprojektowane w sposób umożliwiający późniejsze zmiany w rozkładzie mieszkania.
Są dwa istotne powody, dla których teraz warto kupić mieszkanie, lecz z oferty ubiegłorocznej. Po pierwsze dlatego, że w nowych inwestycjach deweloperzy budują głównie małe mieszkania, z dala od centrum miasta, a po drugie, według zapowiedzi Komisji Nadzoru Finansowego, od 2014 roku uzyskanie kredytu hipotecznego będzie możliwe po zgromadzeniu 10-procentowego wkładu własnego.

baner targi mieszkaniowe

autor: Murator EXPO

aktualizacja: 03.03.2013

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.