Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE. Wrocław, 7-8 lutego 2015

tagi tematyczne Mieszkanie dla Młodych Nowy DOM Nowe MIESZKANIE targi mieszkaniowe
Targi mieszkaniowe
Targi mieszkaniowe

Zamierzasz kupić dom lub mieszkanie we Wrocławiu lub okolicach? Przyjdź na targi mieszkaniowe organizowane przez Murator EXPO we wrocławskiej Hali Stulecia. Podczas imprezy ofertę sprzedaży mieszkań i domów zaprezentują deweloperzy i biura nieruchomości. Stoiska będą miały również banki i doradcy kredytowi.

Program Mieszkanie dla Młodych na wrocławskim rynku mieszkaniowym
W pierwszym kwartale 2015 r. do programu Mieszkanie dla Młodych kwalifikują się we Wrocławiu mieszkania, których cena nie przekracza 5112,25 zł/m2. Dla gmin sąsiadujących z Wrocławiem (Czernica, Długołęka, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Miękinia, Oborniki Śląskie, Siechnice, Wisznia Mała) limit wynosi 4528,43 zł/m2, a dla pozostałych miejscowości z województwa dolnośląskiego 3944,60 zł/m2. Średnia rynkowa cena metra mieszkania we Wrocławiu wynosi około  5,8 tys. zł/m2, co oznacza, że w tańszych dzielnicach bez problemu można znaleźć mieszkanie z rządowym dofinansowaniem.
Z programu Mieszkanie dla Młodych mogą korzystać osoby do 35 roku życia, w tym single, przy zakupie swojego pierwszego mieszkania lub osoby, które budują dom jednorodzinny. Z programu wyłączony jest zakup mieszkania na rynku wtórnym. Pomoc państwa zakłada dofinansowanie wkładu własnego, pomoc w spłacie części kredytu lub możliwość odzyskania części VAT za materiały użyte do budowy domu. Przy wypłacie kredytu bank pomniejsza kwotę kapitału o kwotę dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Klient zaciąga kredyt w banku komercyjnym, który podpisał umowę z BGK. Po uruchomieniu kredytu bank pomniejsza kwotę kapitału o sumę dofinansowania i zwraca się do BGK o zwrot środków.

W sobotę 7 lutego na wrocławskich targach odbędzie się spotkanie „Mieszkanie dla Młodych – szansa na pieniądze od Państwa – jak i kiedy?”

Obszerną ofertę mieszkań mieszczących się w limitach programu Mieszkanie dla Młodych przedstawią na targach między innymi Arkop Deweloper, Archicom, Awbud-developer, Rafin Developer.

Targi mieszkaniowe

Wykłady, warsztaty i bezpłatne porady na targach mieszkaniowych
Części wystawienniczej targów towarzyszy program merytoryczny - wykłady, specjalistyczne porady, prezentacje raportów na temat rynku mieszkaniowego. Podczas wykładów omawiane będą następujące tematy: finansowanie zakupu mieszkania, kredyty hipoteczne – fakty i mity, frank szwajcarski – co robić z wysokim kursem – analiza i rozwiązania, bezpieczny zakup nieruchomości na rynku wtórnym, rozliczenia podatkowe przy wynajmie nieruchomości.
Projektanci wnętrz doradzą jak zaaranżować nowe mieszkanie lub przebudować mieszkanie z rynku wtórnego.
W stoisku Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami i Zarządców Nieruchomości specjaliści doradzą, jak kupić lub sprzedać mieszkanie na rynku wtórnym, a także opowiedzą o obowiązkach pośrednika nieruchomości.

Nowe Żerniki - Osiedle Europejskiej Stolicy Kultury
Pierwszego dnia targów (sobota, 7 lutego) odbędzie się prezentacja modelowego osiedla Nowe Żerniki. Inwestycja zapowiadana jest jako alternatywa dla typowych, niczym nie wyróżniających się osiedli budowanych obecnie w Polsce. Nowe Żerniki realizowane będą w zachodniej części miasta, w pobliżu Stadionu Miejskiego. Nowe Żerniki mają być osiedlem kompletnym - w pełni ekologicznym, z zagospodarowaną przestrzenią publiczną, w której powstaną przedszkole, szkoła, dom kultury, kościół, osiedlowy bazarek, dom opieki, boiska i siedziba lekarza rodzinnego. W projektowaniu tego niekonwencjonalnego osiedla uczestniczyło blisko czterdziestu wrocławskich architektów. Patronem przedsięwzięcia jest Prezydent Wrocławia, organizatorem Dolnośląska Okręgowa Izba Architektów przy współpracy Stowarzyszenia Architektów Polskich oddziału wrocławskiego.
Nowe Żerniki mają być architektoniczną wizytówką Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

autor: Murator EXPO

aktualizacja: 28.01.2015

Polecane artykuły
Mieszkanie bezczynszowe. Czy to rzeczywiście się opłaca?
Mieszkania bezczynszowe coraz częściej pojawiają się w ofercie deweloperów. Jakie są...
Mieszkanie z kominkiem? Tak, to możliwe!
Kominek w domu jednorodzinnym to już standard. W mieszkaniu montaż tradycyjnego kominka...
Kredyty hipoteczne w 2015 roku – co nas czeka?
Najważniejsza zmiana na rynku kredytowym w 2015 roku, to wdrożenie kolejnego etapu...
Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE. Warszawa, 7-8 lutego 2015
Pierwsza w 2015 roku warszawska edycja targów Nowy DOM Nowe MIESZKANIE odbędzie się na...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.