Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Telewizja Polska sprzedaje część swoich nieruchomości

tagi tematyczne Nieruchomości sprzedaż nieruchomości telewizja TVP
Budynek TVP przy Placu Powstańców w Warszawie
Budynek TVP przy Placu Powstańców w Warszawie

TVP wystawiła na sprzedaż działki i budynki o wartości około 50 milionów złotych. Nieruchomości zlokalizowane są w całej Polsce, m.in. pod Warszawą nad Zalewem Zegrzyńskim i w Kotlinie Kłodzkiej. Na nowego właściciela czeka także budynek telewizji przy Placu Powstańców Warszawy w centrum stolicy.

Trudna sytuacja finansowa TVP zmusza zarząd do szukania pieniędzy potrzebnych na niezbędne inwestycje, między innymi związane z cyfryzacją. Jednym ze sposobów pozyskania środków jest sprzedaż nieruchomości.

Najatrakcyjniej zlokalizowaną nieruchomością jest warszawski budynek, w którym mieści się siedziba TVP Info. Już po pierwszych agencyjnych zapowiedziach zamiaru sprzedaży działki, pojawiło się kilku zainteresowanych kupnem. Jak tłumaczy prezes TVP Juliusz Braun, w sprzedaży tej nieruchomości nie ma żadnych formalnych przeszkód. – Jeśli chodzi o nieruchomości, to my sprzedajemy prawo użytkowania wieczystego. Nie ma żadnych problemów z tymi prawami i możemy nimi swobodnie rozporządzać. Oczywiście, za zgodą walnego zgromadzenia, czyli ministra skarbu państwa, ale taka akceptacja kierunkowa jest – mówi prezes TVP. W ciągu najbliższych tygodni zapadnie formalna decyzja o sprzedaży.

Mimo że nie jest jeszcze znana dokładna wartość budynku, TVP liczy, że uda się go sprzedać za sto kilkadziesiąt milionów złotych. Pierwsze reakcje rynku na informacje o zamiarze sprzedaży działki pokazują, że ze znalezieniem nabywcy nie powinno być problemu.

Czytaj też: Co to jest nieruchomość? Jaka jest definicja nieruchomości?

Budynek TVP przy Placu Powstańców w Warszawie
Budynek TVP przy Placu Powstańców w Warszawie
fot.: tvp.info
Nieruchomość w Gdańsku wystawiona na sprzedaż przez TVP
Nieruchomość w Gdańsku wystawiona na sprzedaż przez TVP
fot.: tvp.pl

Inne nieruchomości wystawione przez TVP na sprzedaż nie cieszą się już takim zainteresowaniem. Przyczyną problemów ze znalezieniem nabywców jest zdaniem prezesa TVP trudna sytuacja na rynku nieruchomości, a nie mała atrakcyjność działek. Szczególnie interesująca może być działka blisko jednego z wyciągów narciarskich w Kotlinie Kłodzkiej. Telewizja ma również wiele działek związanych z oddziałami regionalnymi. Te nieruchomości prawdopodobnie także znajdą się w sprzedaży. Status prawny większości z nich to użytkowanie wieczyste.

autor: Źródło: newseria.pl; zdjęcia: tvp.pl, tvp.info

aktualizacja: 20.09.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.