Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Ucieczka od miejskiego zgiełku

tagi tematyczne działki budowlane działki Leśna Polana
Działka nad jeziorem Selmęt Wielki
Działka nad jeziorem Selmęt Wielki

Wybór działki to nie tylko kupno gruntu pod budowę domu, to wybór miejsca, które na długie lata może stać się wymarzonym, rodzinnym siedliskiem.

Zbliża się wiosna, a więc pora roku, kiedy wiele osób rozpoczyna aktywne poszukiwania działki pod budowę wymarzonego domu. W serwisie www.muratornieruchomosci.pl można znaleźć dużo ciekawych ofert sprzedaży działek, szczególnie w pobliżu wielkich miast. Na uwagę z pewnością zasługuje jedna z nich, położona w miejscowości Leśna Polana w województwie mazowieckim. Leśna Polana to nieduża, całkowicie zalesiona wieś na obrzeżach Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, oddalona 12 km od Piaseczna i 3 km od Tarczyna. Do niedawna w miejscowości tej przeważała zabudowa letniskowo-rekreacyjna, obecnie – powstaje coraz więcej nowych domów jednorodzinnych. Warto wspomnieć, że te wyjątkowo urokliwe okolice upodobał sobie w latach 40. Mieczysław Fogg. Na zakupionej działce wybudował drewniany dom, który na wiele lat stał się rodzinnym siedliskiem.

Garść faktów...
Prezentowana nieruchomość ma powierzchnię1900 mkw. i na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego można przeznaczyć ją pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne. Teren jest zalesiony i ma kształt prostokąta o wymiarach 43 m x 43,8 m. Doprowadzone do niego media to prąd i woda. W sąsiedniej miejscowości znajdują się sklepy, szkoła i przedszkole.
Dojazd do działki zapewnia lokalna droga asfaltowa, jedynie ostatnie 100 metrów prowadzi drogą utwardzoną. Przystanek, z którego podmiejskim autobusem można dojechać do Okęcia znajduje się w pobliskim Złotokłosie, natomiast przez samą Leśną Polanę przejeżdżają autobusy PKS oraz prywatne linie autobusowe. W ciągu najbliższych lat komunikacja na tym terenie powinna się zdecydowanie poprawić dzięki nowej trasie „Puławska BIS”. Będzie ona przebiegać przez wschodnią część gminy Tarczyn.

... i trochę planów
Właściciele działki mają aktualne pozwolenie na budowę domu według projektu "Korona" – wolno stojącego, o powierzchni użytkowej 211,10 mkw., z podwójnym garażem wielkości 32,60 mkw. Jest to plan domu parterowego z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczonego, przeznaczonego dla 4–6-osobowej rodziny. Wyróżnia go tradycyjna architektura z charakterystyczną lukarną typu „wole oko”.
Działka, na której być może zostanie zrealizowany ten projekt została wystawiona na sprzedaż za 570 tysięcy złotych. Jest to doskonała propozycja dla osób spragnionych ciszy, czystego powietrza i bezpośredniego kontaktu z przyrodą.

Nieruchomość znajduje się w ofercie piaseczyńskiego oddziału agencji nieruchomości Meritum.

     

autor: opracował: Agnieszka Karpińska
zdjęcia: Agnieszka Stegienka-Bochnacka

aktualizacja: 17.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.