Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

VIII Warszawska Konferencja Uczestników Rynku Nieruchomości – 12.12.2008

tagi tematyczne WSPON

Już po raz ósmy Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami organizuje w stolicy sympozjum dla wszystkich grup zawodowych, które związane są z rynkiem nieruchomości.

W tym roku impreza znana pod nazwą „Warszawska Konferencja Uczestników Rynku Nieruchomości”, odbędzie się 12 grudnia w hotelu Marriott.
Spotkanie organizowane jest z myślą o osobach zajmujących się pośrednio lub bezpośrednio rynkiem nieruchomości. W szczególności o: pośrednikach, zarządcach, rzeczoznawcach, deweloperach, inwestorach, prawnikach, ekonomistach, pracownikach wyższych uczelni oraz instytucji finansowych i ubezpieczeniowych. To głównie te grupy zawodowe co roku omawiają w stolicy najbardziej aktualne tematy, dotyczące rynku nieruchomości i zapoznają się z analizami najistotniejszych problemów i zjawisk. Przewodnim zagadnieniem tegorocznego sympozjum będą zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Prelekcję na ten temat przedstawi Podsekretarz Stanu Ministerstwa Infrastruktury – Olgierd Dziekoński.

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Stanisław Stryczek z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Prelegent opowie słuchaczom między innymi o tym, w jaki sposób grunty, wyłączone spod zabudowy z uwagi na ich charakter geologiczny, można zamienić w tereny atrakcyjne dla inwestorów.

Ze swoim odczytem wystąpi także prof. dr hab. Elżbieta Mączyńska z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, która przybliży uczestnikom konferencji temat - „Sektor Nieruchomości - wymóg holizmu i interdyscyplinarności”.

Program tegorocznej imprezy przewiduje również omówienie takich zagadnień jak: zasady planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz prawo własności a zagospodarowanie przestrzenne w odniesieniu do prawa budowlanego i Mistrzostw Europy w piłce nożnej - Euro 2012.

Spotkanie branżowe poprzedzi konferencja prasowa, na której działacze WSPON-u wraz z przedstawicielami władzy rządowej, odpowiedzą na pytania dziennikarzy ekonomicznych. Można się więc spodziewać podsumowań roku 2008 i prognoz na przyszłość.

Uczestnicy sympozjum będą mieli okazję do zapoznania się nie tylko z najnowszymi analizami rynku, ale również z nowoczesnymi narzędziami i metodami pracy. Grudniowe konferencje co roku dostarczają wiedzy i wpływają na integrację środowiska rynku nieruchomości.

Patronat nad grudniowym spotkaniem objęli: Ministerstwo Infrastruktury, Podsekretarz Stanu – Olgierd Dziekoński, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Polska Federacja Rynku Nieruchomości, dziennik Rzeczpospolita, Wydawnictwo C.H. Beck, Życie Warszawy, Forum Rynku Nieruchomości, Miesięcznik Rynku Nieruchomości RNW, Warszawski Kurier Nieruchomości, MuratorNieruchomosci.pl, nportal.pl, inwestycje.pl, wynajem.pl, budownictwo.org, nieruchomosci.biz, me-mieszkania.pl
Sponsorami imprezy są: Serwis Nieruchomości Domiporta.pl, Protoss oraz spółka Generali.

WSPON
Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami  jest największą tego typu organizacją społeczno-zawodową w Polsce, zrzeszającą osoby wykonujące działalność zawodową lub naukowo-dydaktyczną w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Posiadając w swych szeregach ponad 400 członków, WSPON tworzy zwartą siłę lobbingową reprezentowaną przez grono profesjonalistów, których pomoc w postaci głosu doradczego wykorzystuje się w pracach legislacyjnych przygotowywanych ustaw. Wszystkie szczegóły, dotyczące stowarzyszenia można znaleźć na stronie internetowej www.wspon.org.pl

autor: opracował: WSPON

aktualizacja: 17.06.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.