Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

W Bytomiu można kupić mieszkanie już za 30 tysięcy złotych

tagi tematyczne Bytom mieszkania w Bytomiu mieszkanie do remontu mieszkanie w kamienicy Szombierki TBS wielka płyta
Kamienice przy Placu Grunwaldzkim w Bytomiu
Kamienice przy Placu Grunwaldzkim w Bytomiu

Mieszkania w Bytomiu są bardzo tanie, jednak większość z nich zlokalizowanych jest w starych budynkach wymagających generalnego remontu. Niewiele mieszkań wykończonych jest w wysokim standardzie, a mieszkania nowe sporadycznie pojawiają się na rynku.

Bytom to miasto kojarzone z kopalnią, starymi kamienicami i pękającymi w wyniku działań górniczych domami. Z uwagi na tę niezbyt atrakcyjną lokalizację i dość niski standard, mieszkania w Bytomiu należą do najtańszych w Polsce. Ceny na bytomskim mieszkaniowym rynku wtórnym zawierają się w przedziale od 330 do 3700 zł za metr. Sporadycznie sprzedawane są lokale za cenę zbliżoną do 4000 tys./m2. A jakie mieszkania wystawiane są na sprzedaż w Bytomiu?

Mieszkanie w kamienicy

W starej kamienicy w Bytomiu można kupić mieszkanie już za 30 tys. zł. Dla osób poszukujących mieszkania w innych dużych miastach takie ceny pozostają w sferze marzeń. Jednak standard najtańszych bytomskich lokali jest bardzo niski, zwykle kwalifikują się one do generalnego remontu, podobnie jak budynki w których się znajdują. Ale takie mieszkania mają też zalety – są wysokie, przestronne, mają duże i oryginalne okna, widne łazienki, a ściany często są ozdobione sztukateriami. Zachętą do kupna mieszkania w kamienicy mogą być też dość niskie miesięczne opłaty eksploatacyjne. Lokale po remoncie są droższe, np. za dwupokojowe o powierzchni 40 m2 trzeba zapłacić ok. 70 tysięcy. Natomiast 76-metrowe mieszkanie, w pełni wyremontowane, urządzone i wyposażone w dobrym standardzie kosztuje około 3934 zł/m2.

Lokale w kamienicach, pochodzące z zasobów miasta można kupić również na przetargach organizowanych przez prezydenta Bytomia. Ceny wywoławcze takich mieszkań oscylują wokół 1000 zł za m2.

Sprawdź ceny i ogłoszenia sprzedaży - mieszkania w Bytomiu

 

Kamienice przy Placu Grunwaldzkim w Bytomiu
Kamienice przy Placu Grunwaldzkim w Bytomiu
fot.: google street view
Kamienice przy Czarnieckiego w Bytomiu
Kamienice przy Czarnieckiego w Bytomiu
fot.: google street view
Kamienice przy Placu Słowiańskim w Bytomiu
fot.: google street view
Bloki przy Nowej, Bytom-Miechowice
fot.: google street view
Osiedle przy Alei Olimpijskiej w Bytomiu
fot.: google street view
Bloki przy Wyzwolenia w Bytomiu
fot.: google street view
Bytom-Szombierki, osiedle mieszkaniowe
fot.: google street view


W budynkach z epoki PRL
Duża koncentracja mieszkań w blokach z wielkiej płyty jest w dzielnicach Szombierki, Stroszek, Miechowice, a także na osiedlu Arki Bożka. Można tam kupić mieszkania już za  70-90 tysięcy zł. Dość dużo mieszkań sprzedawanych jest w budynkach z lat 50. i 60., zlokalizowanych głównie w Centrum i w rejonie Stroszka. Wyceniane są one podobnie jak lokale w starych kamienicach.

Nowe mieszkania w Bytomiu
Mieszkania wybudowane w latach 1990-2013, stanowią niewielką część zasobów mieszkaniowych w Bytomiu. Nieliczne oferty sprzedaży pochodzące z rynku wtórnego można znaleźć w rejonie Miechowic i przy Tarnogórskiej. Mieszkania w standardzie deweloperskim sprzedawane są w modernistycznej, nowej kamienicy w Śródmieściu przy Okulickiego i w inwestycji Park Mickiewicza w dzielnicy Rozbark (cena 3675 zł/m2).

W Bytomiu trwa również realizacja nietypowej inwestycji – na rozległych terenach byłej kopalni Szombierki powstało pole golfowe wraz ze szlakami rekreacyjnymi i osiedle domów jednorodzinnych. Inwestor planuje również rewitalizację i zmianę przeznaczenia słynnego bytomskiego obiektu – Szybu Krystyna. Powstanie w nim hotel, biura, centrum sportowe, restauracja i lofty mieszkalne. Projekt realizowany jest przez Armada Development.

Natomiast mieszkania w systemie TBS budowane są przy Karpackiej, Nowej (Osiedle Zalesie) i przy ulicy Stara Cynkownia. Aby ubiegać się o mieszkanie w TBS Bytom nie można być właścicielem innego mieszkania na terenie gminy, trzeba mieć dochody pozwalające na utrzymanie mieszkania i zobowiązać się do udziału w kosztach budowy (partycypacja do 30 procent wartości odtworzeniowej mieszkania).

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
Mieszkania do remontu – tańsze i w dobrej lokalizacji
W sytuacji, gdy nadal nie łatwo o wysoki i tani kredyt hipoteczny, rośnie grupa osób...
Mieszkania w blokach z wielkiej płyty najtańsze na rynku
Mieszkania w blokach, wybudowanych w epoce kiedy w budownictwie dominowała wielka płyta,...
Bezpieczny wynajem mieszkania. Jak przygotować umowę najmu?
Osoby, które wynajmują swoje mieszkania, często borykają się z wieloma problemami. Zdarza...
Jakie mieszkania oferują agencje nieruchomości i deweloperzy w Zabrzu?
Na rynku wtórnym w Zabrzu dostępne są głównie mieszkania w starym budownictwie i w...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.