Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

W Częstochowie można kupić mieszkanie już za 1000 zł za mkw.

tagi tematyczne ceny mieszkań Częstochowa mieszkania spółdzielcze mieszkania w Częstochowie nowe mieszkania Parkitka Tysiąclecie
Ulica Stary Rynek w Częstochowie
Ulica Stary Rynek w Częstochowie

Ceny mieszkań w Częstochowie są zróżnicowane i zależą od lokalizacji i standardu mieszkania. Najtańsze są mieszkania w starych, śródmiejskich kamienicach – od 1000 zł za metr. Najwięcej trzeba zapłacić za nowoczesne mieszkanie w atrakcyjnie zlokalizowanym apartamentowcu – nawet 8 tysięcy za mkw.  

Mieszkania spółdzielcze w Częstochowie
Niemal połowę zasobów mieszkaniowych w Częstochowie stanową mieszkania spółdzielcze, które są zlokalizowane przede wszystkim w dzielnicach Tysiąclecie, Wrzosowiak, Ostatni Grosz, Raków. Te obszary miasta były intensywnie zabudowywane blokami w latach 1960-1985. Dzisiaj bardzo dużo mieszkań z blokowisk wystawianych jest na sprzedaż. Zwykle są to lokale o niezbyt wysokim standardzie i tylko sporadycznie można wśród nich znaleźć nowocześnie urządzone mieszkania, w których przeprowadzono gruntowne remonty. Ceny lokali w blokach z czasów PRL zaczynają się już od 1800 zł/m2. Najdroższe mieszkania z tego segmentu wyceniane są na około 4500 zł/m2.

Mieszkania w Częstochowie - ogłoszenia sprzedaży, ceny mieszkań >>

 

Mieszkania przy Kilińskiego w Częstochowie
Mieszkania przy Kilińskiego w Częstochowie
fot.: google street view
Nowe bloki przy Mościckiego w Częstochowie
Nowe bloki przy Mościckiego w Częstochowie
fot.: google street view

Mieszkania w kamienicy kontra nowe mieszkania w Częstochowie
Niewielka część oferty mieszkaniowej w Częstochowie to mieszkania w przedwojennych kamienicach zlokalizowanych w Śródmieściu. Te najtańsze, wyceniane na około 1000 zł za metr, są w bardzo złym stanie technicznym. W niektórych lokalach można jeszcze spotkać stare, kaflowe kuchnie i piece służące do ogrzewania mieszkania. Droższe, po remoncie, usytuowane w zmodernizowanych budynkach, kosztują około 2,5 tys. zł/m2.

Nowe mieszkania, wybudowane po 1990 roku, a także te realizowane obecnie przez deweloperów są nieco droższe – od około 2,5 do 5,5 tys. za metr. Na cenę ma wpływ głównie standard mieszkania i lokalizacja. Niektóre atrakcyjne zlokalizowane i luksusowo wykończone mieszkania wyceniane są w Częstochowie nawet na 6-8 tys. zł/m2.

Najmniej atrakcyjnym mieszkaniowo obszarem miasta są dzielnice południowe, najbardziej interesująca dla kupujących jest Północ, Parkitka i Lisiniec – tu często deweloperzy rozpoczynają nowe inwestycje mieszkaniowe. W 2013 roku nowe mieszkania oferowane są na osiedlach:

Osiedle Aurora – inwestycja u zbiegu ulic Łódzkiej i Okulickiego w dzielnicy Parkitka. Na osiedlu znajdują się mieszkania o różnorodnych metrażach – od 40 do ponad 100 m2, wszystkie z balkonami lub tarasami, a lokale na ostatniej kondygnacji z tarasami na dachu. Mieszkania można łączyć i dowolnie aranżować wnętrza. Na parterze budynku zaprojektowano lokale usługowo-handlowe. Osiedle realizuje spółka Edilgi.

Brylantowe Osiedle – 124 nowe mieszkania oraz lokale użytkowe w dzielnicy Parkitka, w sąsiedztwie Alei Brzozowej. Osiedle jest ogrodzone, a części wspólne są nowocześnie wykończone. Istnieje możliwość wykończenia mieszkania przez dewelopera.

Dębowa Przystań -  33 nowoczesne mieszkania i apartamenty o zróżnicowanych metrażach od 42 do 127 m2, niektóre z tarasami na dachu. Kondygnację podziemną zajmują miejsca parkingowe. Inwestycję zrealizował Prestige Development. Lokalizacja – Kilińskiego 72/74

W Częstochowie i na obrzeżach miasta realizowane są osiedla segmentów i domów jednorodzinnych np. Brzozowy Park w dzielnicy Północ, u zbiegu ulic Brata Alberta i Makuszyńskiego. W ofercie dewelopera są domy o metrażach od 163 do 178 m2, szeregowe, bliźniacze i wolno stojące. Przy każdym domu jest miejsce parkingowe, garaż i taras. Inwestorem jest firma PUPH TAW.


Osiedla oddane w ostatnim czasie do użytkowania to domy przy Heraklesa, Osiedle Oficerska, domy w zabudowie szeregowej przy Traugutta.

Domy na sprzedaż w Częstochowie - ogłoszenia, ceny >>

 

 

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 28.05.2014

Polecane artykuły
Duża podaż tanich mieszkań na rynku wtórnym w Katowicach
W Katowicach najtańsze mieszkania oferowane są w śródmiejskich kamienicach i na osiedlach...
Stałe oprocentowanie kredytu – czy to się opłaca?
Niski poziom stopy WIBOR ma wpływ na niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych. Dlatego...
Wakacje kredytowe przy problemach ze spłatą kredytu
Wakacje kredytowe to zawieszenie spłaty kredytu na określony czas. Takie rozwiązanie...
Najmniejsze mieszkania w Polsce. Metraż poniżej 20 mkw.
Jak małe może być mieszkanie? Okazuje się, że nawet na 11 metrach kwadratowych można...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.