Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

W jaki sposób tanio kupić franki szwajcarskie?

tagi tematyczne franki szwajcarskie kantor internetowy kredyt hipoteczny spłata kredytu

Dzięki kantorom internetowym bez wychodzenia z domu można tanio kupić franki szwajcarskie. Część kantorów ma konta walutowe w wielu bankach dzięki czemu mogą wysyłać nam walutę przelewem wewnętrznym. Takie przelewy zwykle są bezpłatne i realizowane bardzo szybko. Doradcy finansowi ostrzegają jednak, aby przed skorzystaniem z usług kantoru internetowego poszukać opinii na jego temat. W Internecie oprócz uczciwych serwisów można trafić także na oszustów.

Wiele osób spłacających kredyty we frankach wie, że mogą obniżyć wysokość rat korzystając z przywilejów jakie daje ustawa antyspreadowa. Niestety tylko niewielka część z nich zaczyna spłacać raty bezpośrednio we frankach. Taki sposób spłaty przynosi bowiem nie tylko korzyści, ale także pewne problemy. Comiesięczne wycieczki do kantoru są uciążliwe. Natomiast kupując franki w innym banku i wykonując przelew walutowy trzeba zapłacić prowizję, która może pochłonąć większość uzyskanych korzyści. Istnieje jednak tani i sprawny sposób na zakup franków, a także innych walut – kantory internetowe.

Sprawdź w jakich bankach kantor ma konta walutowe

Zakup franków w kantorze internetowym  może odbyć się bardzo szybko i nawet bez ponoszenia żadnych kosztów. Aby tak się stało najlepiej znaleźć taki kantor internetowy, który ma konto walutowe w tym samym banku, w którym spłacamy kredyt hipoteczny. Dla przykładu jeśli kantor ze swojego konta w Banku Millennium dokona przelewu franków na nasze konto do spłaty kredytu również w Millennium to przelew zostanie zaksięgowany chwilę po tym gdy został wysłany. Za taki przelew kantor nie każe nam płacić prowizji. Dodatkowo dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy się obawiać wysokich opłat naliczanych przez banki pośredniczące w przekazywaniu przelewów walutowych między różnymi bankami.

Zapytaj o kredyt hipoteczny, murator Finanse - niezależni doradcy finansowi

Kursy korzystniejsze niż w bankach i tradycyjnych kantorach
Zaletą kantorów internetowych są również korzystne kursy walutowe. Doradcy finansowi sprawdzili kurs sprzedaży franków w pięciu kantorach internetowych. Z zebranych informacji wynika, że taki kurs jest tam korzystniejszy nie tylko w porównaniu z bankami. Jest on niższy także od przeciętnego kursu po jakim można kupić franki w tradycyjnych kantorach.
W czasie gdy dokonywano porównania najniższy kurs franka oferował Cinkciarz.pl – było to niecałe 3,5 zł. W tym samym czasie przeciętny kurs w tradycyjnych kantorach wynosił 3,55 zł, a w bankach 3,6 zł. W rezultacie jeśli rata kredytu wynosi 500 CHF to korzystając z kantoru internetowego co miesiąc można zaoszczędzić nawet 49 zł. Te obliczenia zostały dokonane w oparciu o przeciętny kurs sprzedaży w bankach. W części banków, gdzie kurs jest wyższy od średniej korzyść będzie więc jeszcze większa.

Zanim skorzystasz poszukaj opinii w Internecie
Przed skorzystaniem z usług kantorów internetowych wielu potencjalnych klientów odstrasza jednak obawa dotycząca utraty wpłaconych środków. Kantory zapewniają, że posiadają konieczne zezwolenia oraz że przestrzegają wszystkich regulacji prawnych dotyczących tego rodzaju działalności. Obecnie powstaje jednak wiele takich serwisów i jest prawdopodobne, że nie wszystkie odniosą sukces. Dodatkowo istnieje ryzyko powstania nieuczciwych serwisów podszywających się pod rzetelne kantory. Przed skorzystaniem z usług internetowego kantoru warto więc poszukać w Internecie opinii na jego temat. Jeśli opinie są negatywne, to nie warto ryzykować wymiany pieniędzy w takim kantorze.

Ile można zaoszczędzić spłacając raty bezpośrednio we frankach

  Nazwa         Kurs sprzedaży CHF    Miesięczna oszczędność na racie 500 CHF      
Cinkciarz.pl
3,50 zł 49 zł
TopFx.pl 3,52 zł 39 zł
InternetowyKantor.pl 3,52 zł 37 zł
Ratomat.pl 3,53 zł 35 zł
Walutomat.pl* 3,52 zł 35 zł
Średni kurs sprzedaży w tradycyjnych kantorach** 3,55 zł 25 zł
Średni kurs sprzedaży w bankach 3,60 zł 0 zł
* Uwzględniono opłatę w wysokości 0,2% od transakcji
** Na podstawie www.kantory.pl
Kursy z dnia 13.10.2011 r. zostały zaokrąglone do 2 miejsc po przecinku. Kwota miesięcznej oszczędności zakłada, że klient nie poniesie opłat za przelewy .

Źródło: Expander

autor: Jarosław Sadowski, Analityk firmy Expander

aktualizacja: 20.10.2011

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.