Baza lokalizacji zamknij
 • Województwo
Logowanie zamknij
 • Login:
 • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

W Kielcach najbardziej popularne są mieszkania kompaktowe

tagi tematyczne ceny mieszkań deweloperzy Kielce inwestycje mieszkaniowe Kielce małe mieszkania mieszkania Kielce mieszkania kompaktowe mieszkanie w kamienicy osiedla w Kielcach rynek mieszkaniowy wielka płyta
Bloki przy Źródłowej w Kielcach
Bloki przy Źródłowej w Kielcach

Na rynku mieszkaniowym w Kielcach oferowane są przede wszystkim mieszkania z segmentu popularnego o powierzchniach od 30 do 70 m2. Takie lokale wystawiane są na sprzedaż zarówno na osiedlach z lat 70. i 80., jak i na rynku pierwotnym. Średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Kielcach wynosi 4441 zł.

Kielce, mieszkania w blokach z lat 70. i 80.
Przestrzeń mieszkań budowanych z wielkiej płyty dzielono w ten sposób, by zmieścić jak najwięcej pomieszczeń na małym metrażu. Takie mieszkania często nazywane są kompaktowymi. W Kielcach mieszkania należące do tego segmentu najczęściej wystawiane są na sprzedaż na osiedlach Bocianek, Słoneczne Wzgórze, Jagiellońskie, Na Stoku, Podkarczówka, KSM, Uroczysko, Świętokrzyskie. Oferowane mieszkania zwykle wykończone są w średnim standardzie, niektóre wymagają odświeżenia. Ceny mieszkań na osiedlach z czasów wielkiej płyty zaczynają się od około 3000 zł za metr.

Mieszkania nowe, wybudowane po 1990 roku
Mieszkania wybudowane w ostatnich dwóch dekadach najłatwiej znaleźć w Ślichowicach – z tej dzielnicy w bazach kieleckich agencji nieruchomości jest najwięcej mieszkań. Lokale w nowym budownictwie można użytkować bezpośrednio po zakupie – są wykończone w dobrym standardzie i nie wymagają remontów. Zwykle są położone w kameralnych, niewysokich budynkach, na strzeżonych osiedlach, co podnosi ich wartość. Ceny nowych mieszkań w Kielcach zawierają się w przedziale od 3,2 do około 6 tysięcy za m2.

Mieszkania w kamienicy, mieszkania w starym budownictwie
Mieszkania sprzedawane w kieleckich kamienicach są bardzo zróżnicowane pod względem standardu. Niektóre lokale kwalifikują się do generalnego remontu, co wymaga dość dużych nakładów finansowych, ale dzięki modernizacji można zaaranżować mieszkanie we własnym stylu i zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Na rynek trafiają też wyremontowane i nowocześnie urządzone lokale, położone w kamienicach, które przeszły gruntowną modernizację. Zaletą mieszkań w starym budownictwie jest ich korzystna, śródmiejska lokalizacja, a także niestandardowa wysokość pomieszczeń i wielkość okien. Średnia cena wyremontowanego mieszkania w kamienicy wynosi około 4 zł/m2.

Mieszkania w Kielcach - nowe i z rynku wtórnego >>


Bloki przy ulicy Warszawskiej w Kielcach
Bloki przy ulicy Warszawskiej w Kielcach
fot.: google street view
Osiedle mieszkaniowe przy ul. Kazanowskiego w Kielcach
Osiedle mieszkaniowe przy ul. Kazanowskiego w Kielcach
fot.: google street view


Kielce - zakup mieszkania z rynku pierwotnego
Najwięcej nowych inwestycji mieszkaniowych realizowanych jest w dzielnicy Ślichowice, która cieszy się również dużym zainteresowaniem kupujących. W 2013 roku w trakcie realizacji są inwestycje:

 • Nowy Bocianek – kilkuetapowe osiedle realizowane przez Dorbud przy ulicy Wyspiańskiego. Oferowane mieszkania mają powierzchnię od 37 do 90 m2. Inwestor proponuje nietypowy sposób finansowania zakupu mieszkania – pierwsza wpłata to kwota 50% wartości mieszkania, pozostała kwota jest rozkładana na 96 rat spłacanych od dnia przejęcia lokalu.
 • Słoneczny Stok – budynek mieszkalny z lokalami użytkowymi na parterze. Deweloper, firma Jakon, sprzedaje mieszkania o metrażach od 30 do 79 m2. Blok realizowany jest przy ulicy Piłsudskiego. Do dyspozycji mieszkańców będzie podziemny garaż, komórki lokatorskie i naziemne miejsca postojowe. Ceny mieszkań zaczynają się od 4200 zł/m2.
 • Jurajska Plaza – nowe mieszkania w dzielnicy Ślichowice. Oferowane powierzchnie zawierają się w przedziale od 30 do 74 m2, dostępne są też przestronne apartamenty na ostatnim piętrze (do 107 m2). W budynku znajdą się lokale użytkowe, garaże podziemne, komórki lokatorskie, w obrębie kompleksu zaprojektowano centrum sportowe.
 • Becher Eleven – nowy budynek przy ulicy Wiosennej w Kielcach, w którym znajdują się mieszkania od 35 do 74 m2, z balkonami i tarasami. Inwestycja została już oddana do użytkowania.
 • Inwestycja przy ul. Jeleniewskiej – 70 mieszkań o powierzchniach 30-70 m2, wszystkie z balkonami. Budynek zaprojektowano w nowoczesnym, postmodernistycznym stylu. Inwestorem jest Becher.
 • Triasowe Wzgórze – mieszkania w dzielnicy Ślichowice realizowane przez Eko-Invest. Deweloper oferuje 44 mieszkania o powierzchni od 25 m2. W budynku zaplanowano garaż podziemny. Teren wokół bloku będzie ogrodzony. Termin realizacji zaplanowano na początek 2014 roku.
 • Widok Karczówka – trzypiętrowy budynek z mieszkaniami o popularnych metrażach od 36 do 77 m2. Na kondygnacji podziemnej  ulokowany będzie garaż i komórki lokatorskie. Lokalizacja przy ulicy Szajnowicza w Kielcach. Inwestor: Komplexbud.
 • Nasz Barwinek – zespół mieszkalny przy ulicy Starowapiennikowej, realizowany przez HSD Chałupka & Becher. Docelowo w ramach inwestycji powstanie około 230 mieszkań (33-65 m2). Na parterze zaplanowano lokale handlowo-usługowe. Osiedle zostanie ogrodzone.
 • Villa Stodom – kompleks segmentów przy ulicy Cedzyńskiej 109. W budynku będą mieszkania o metrażach od 58 do 96 m2. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2014 roku.
 • Galene House – mieszkania przy ulicy Chęcińskiej w centrum Kielc, realizowane przez firmę deweloperską PPHU Corpores Sp. z o.o. Liczba mieszkań w inwestycji: 163. Metraże od 32 do 99 m2. W budynkach zaprojektowano lokale usługowe, dwupoziomowy garaż podziemny i komórki lokatorskie. Inwestycja jest realizowana etapowo, ostatnie mieszkania zostaną oddane pod koniec 2015 roku.
 • Nowe Apartamenty Ślichowice – inwestycja przy ulicy Kaznowskiego ze 120 mieszkaniami. W sprzedaży znajdują się mieszkania z segmentu popularnego (34-59 m2) oraz apartamenty do 105 m2. Deweloper: HSD Chałupka.
 • Osiedle Leszczyńska – kompleks kilku bloków z garażami podziemnymi. W sprzedaży są mieszkania od 29 do 77 m2, z możliwością łączenia. Osiedle powstaje przy ulicy Leszczyńskiej w Kielcach, a realizowane jest przez Łucz-Bud.
 • Osiedle przy Raciborskiego w dzielnicy Ślichowice – 34 mieszkania w 3-piętrowym budynku. Dostępne są metraże od 25 do 69 m2. Osiedle realizuje Condite Development.
 • Przy Podklasztornej w Kielcach – kameralny, dwupiętrowy budynek z 27 mieszkaniami (28-70 m2). Inwestor: Condite Development.

 

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 28.05.2014

Polecane artykuły
Mieszkania w blokach z wielkiej płyty najtańsze na rynku
Mieszkania w blokach, wybudowanych w epoce kiedy w budownictwie dominowała wielka płyta,...
Bezpieczny wynajem mieszkania. Jak przygotować umowę najmu?
Osoby, które wynajmują swoje mieszkania, często borykają się z wieloma problemami. Zdarza...
Wakacje kredytowe przy problemach ze spłatą kredytu
Wakacje kredytowe to zawieszenie spłaty kredytu na określony czas. Takie rozwiązanie...
Rynek mieszkaniowy okiem dewelopera
Na sytuację na rynku mieszkaniowym wpłynęło w ostatnich miesiącach kilka ważnych...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.