Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

W Łodzi kupimy mieszkanie w kamienicy, loft albo lokal na Manhattanie

tagi tematyczne inwestycje mieszkaniowe lofty Manhattan mieszkania Łódź mieszkanie w kamienicy mieszkanie w Łodzi rynek wtórny
Łódź, ulica Kilińskiego
Łódź, ulica Kilińskiego

Już za około 2 tysiące złotych za metr można kupić mieszkanie w Łodzi. Najbardziej zróżnicowana cenowo jest oferta mieszkaniowa dostępna w Śródmieściu. Tu znajdziemy mieszkanie w kamienicy za 75 tysięcy zł, nowy apartament za ponad milion lub niebanalny loft za 10 tys. zł za m2.

Śródmieście Łodzi - mieszkanie w kamienicy lub na Manhattanie
Śródmieście Łodzi kojarzone jest przede wszystkim z historyczną zabudową. Przy najsłynniejszej łódzkiej ulicy – Piotrkowskiej, a także w jej sąsiedztwie, oferowane są głównie mieszkania w zabytkowych kamienicach. Standard mieszkań usytuowanych w budynkach z lat 1900–1940, zwykle nie jest wysoki i przyszli właściciele powinni przygotować się na dość duże wydatki związane z remontem i modernizacją. Jednak warto rozważyć zakup mieszkania w kamienicy ze względu na korzystną lokalizację w sercu miasta, a także wysokość lokali, duże okna i funkcjonalny układ pomieszczeń, a co za tym idzie możliwość niepowtarzalnej aranżacji mieszkania. W nowym budownictwie nie znajdziemy mieszkań o takich parametrach! W łódzkich kamienicach można kupić zarówno mini M o powierzchni 25 m2 za 75 tys. zł, jak i wyremontowany, nowoczesny apartament o metrażu 125 m2 za 925 tysięcy zł. Średnie ceny mieszkań w starych kamienicach kształtują się na poziomie od 3 do 4,5 tys. zł/m2.

W śródmiejskiej lokalizacji biura nieruchomości sprzedają też mieszkania w nowszych, wybudowanych po wojnie budynkach. Lokale z lat sześćdziesiątych - osiemdziesiątych można kupić przy Kościuszki, Narutowicza i w rejonie Piłsudskiego. Przy ulicy Wigury znajdują się wieżowce słynnego łódzkiego Manhattanu – najwyższego w Polsce osiedla wybudowanego w technologii wielkopłytowej. W skład kompleksu wchodzi sześć kilkunastopiętrowych wieżowców i dwa liczące 25 pięter. Na Manhattanie można kupić mieszkanie za ok. 3,5 zł/m2.

Lofty – mieszkania charakterystyczne dla poprzemysłowej części Łodzi
Kilka lat temu niezwykle popularne na łódzkim rynku mieszkaniowym były mieszkania urządzane w budynkach pełniących wcześniej funkcje przemysłowe. Przykładem takiej inwestycji są lofty U Scheiblera zlokalizowane przy ulicy Tymienieckiego w dawnej przędzalni. Aktualnie sprzedażą mieszkań w tym projekcie zajmuje się syndyk. Ceny wywoławcze loftów wystawianych na przetargach wahają się od 2 do 4 tys. zł/m2.
Mieszkania w podobnym stylu planowane są również przy Żeromskiego (Cotton Lofts), przy Kopernika (Tobaco Park) i przy ulicy Tylnej (Barciński Lofty i Apartamenty).
Mieszkanie w lofcie to atrakcyjna propozycja dla osób ceniących przestrzeń i oryginalne, dalekie od standardów współczesnego budownictwa, rozwiązania we wnętrzach. Atutem loftów jest też lokalizacja w ścisłym centrum miasta.

Najnowsze ogłoszenia sprzedaży: mieszkania w Łodzi

 

Mieszkanie po remoncie, Łódź-Górna. Nr oferty: LOW-1147
fot.: Północ Nieruchomości
Mieszkanie w Łodzi, budynek z 1950 r. Nr oferty: 224637
fot.: Home Broker
Mini mieszkanie w kamienicy w Łodzi. Nr oferty: 168324
fot.: Home Broker
Mieszkanie przy Lubelskiej w Łodzi. Nr oferty: 209854
fot.: Home Broker
Apartament w Łodzi. Nr oferty: 4511423
fot.: WGN


W Łodzi, podobnie jak w każdym większym polskim miaście, dużą część oferty mieszkaniowej stanowią lokale na osiedlach z wielkiej płyty. Polesie zabudowane jest blokami z lat siedemdziesiątych, których największe skupisko to Retkinia. W blokach z epoki budownictwa PRL można kupić mieszkania także w pozostałych dzielnicach np. w okolicach Rzgowskiej i Budowlanej w dzielnicy Górna czy w zachodniej części Widzewa. Mniejszą część łódzkiej puli mieszkań przeznaczonych na sprzedaż stanowią lokale wybudowane po 2000 roku. Średnia cena ofertowa na wtórnym rynku w Łodzi to 3676 zł/m2 (źródło: tuznajdziesz.pl).

Jakie inwestycje deweloperskie realizowane są w Łodzi? W dzielnicy Widzew: Rysy Park, Osiedle Majowe. W rejonie Polesia: Brama, Nowe Polesie, Osiedle Botanicum, Oaza Nad Jasieniem. Dzielnica Bałuty: Sokołówka Apartamenty, Nowe Złotno, Osiedle Jarzębinowe, Marina. Ceny nowych mieszkań w Łodzi zaczynają się od 3500 zł/m2.

autor: red. tuznajdziesz.pl

aktualizacja: 08.07.2014

Polecane artykuły
Łódź chce zatrzymać absolwentów uczelni - wynajmie im mieszkania na korzystnych warunkach
Łódź zamierza walczyć o absolwentów wyższych uczelni i przekonać ich, by po studiach...
ATAL buduje w Łodzi kolejny etap osiedla Nowe Polesie
Inwestycja realizowana jest przy ulicy Pienistej w dzielnicy Polesie. Deweloper oferuje...
Ceny mieszkań w Łodzi ustabilizowały się
Od początku roku ceny mieszkań w Łodzi nie uległy większym wahaniom. Według łódzkich...
Wydłuża się czas oczekiwania na kredyt hipoteczny. Decyzja kredytowa w 38 dni
Z powodu spadku akcji kredytowej banki rozpatrują mniej wniosków o kredyt hipoteczny,...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.