Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Warszawski rynek mieszkaniowy 2008

tagi tematyczne Emmerson SA Warszawa
Warszawski rynek mieszkaniowy 2008
Warszawski rynek mieszkaniowy 2008

W Warszawie realizuje się obecnie najwięcej inwestycji deweloperskich. Dużą popularnością niezmiennie cieszą się mieszkania dwu- oraz trzypokojowe.


Warszawski rynek deweloperski jest największym rynkiem w Polsce. Według raportu opracowanego na koniec II kwartału 2008 roku przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. - w samym tylko obrębie administracyjnym Warszawy realizowanych jest aktualnie aż 290 inwestycji mieszkaniowych.
Najwięcej lokali powstaje na Białołęce i Mokotowie oraz w Wilanowie, najmniej - w Rembertowie i Wesołej. Do najdroższych dzielnic cały czas należy Śródmieście, gdzie średnia cena metra kwadratowego kształtuje się na poziomie 11 528 PLN.

W stolicy można zaobserwować stopniowy wzrost podaży apartamentowców oraz ekskluzywnych mieszkań, w których metr kwadratowy kosztuje przeciętnie 13 327 PLN. Do najtańszych dzielnic należą Wesoła, Białołęka, Ursus i Targówek. Tutaj średnie ceny nowych lokali nie przekraczają 7300 PLN za mkw. Do najbardziej pożądanych lokalizacji mieszkaniowych zaliczają się dzielnice, przez które przebiega linia metra.

Zobacz szczegóły raportu >>>

autor: opracował: mz

aktualizacja: 16.06.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.