Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Warto kupić dom z ogrodem

tagi tematyczne dom na sprzedaż dom z ogrodem inwestycje w nieruchomości
Dom z ogrodem, Poznań
Dom z ogrodem, Poznań

Dobrze utrzymany ogród może zwiększyć rynkową wartość nieruchomości nawet o 18%*. Opłaca się dbać o przydomową zieleń, ponieważ w przypadku sprzedaży nieruchomości, każda złotówka zainwestowana w ogród zwraca się ponad dwukrotnie. 

Wyniki badania, w którym wzięło udział 5000 właścicieli podmiejskich nieruchomości z dziewięciu krajów, z czterech kontynentów wskazały, że stan ogrodu wywiera wyraźny wpływ na cenę nieruchomości. Mimo, iż dla 66% ankietowanych jest on przede wszystkim miejscem relaksu, coraz częściej traktuje się go jako inwestycję. Średnia światowa wskazuje, że dobrze utrzymany ogród może potencjalnie podnieść wartość nieruchomości o 16%, a w Polsce nawet o 18%. - Remont kuchni bądź łazienki to w powszechnej opinii najbardziej rozsądna inwestycja w nieruchomość. Jednak okazuje się, że bardziej opłaca się inwestowanie w ogród. Być może dlatego, że wraz z biegiem czasu ogród zyskuje na wartości  – powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający  Husqvarna Poland.

Dom z ogrodem, Koszalin ul. Wydmowa:

Dom z ogrodem
Dom z ogrodem
fot.: Invest Nieruchomości
Dom z ogrodem
Dom z ogrodem
fot.: Invest Nieruchomości

Dom z ogrodem to dobra inwestycja
W Globalnym Raporcie Ogrodniczym* opracowany został współczynnik „Zwrot inwestycji w przypadku sprzedaży”, który pozwala oszacować opłacalność ogrodowych inwestycji. W Polsce w 2010r. każda złotówka zainwestowana w utrzymanie ogrodu zwróciła się ponad dwukrotnie (współczynnik zwrotu inwestycji równy jest 2,2), co plasuje nas przed USA (1,8) i Rosją (1,5). Średni światowy zwrot kwoty zainwestowanej w ogród  w przypadku sprzedaży nieruchomości wynosi 3,1. Najwięcej korzyści finansowych można zyskać w Japonii (5,1) i Francji (5,0). - Każdy właściciel ogrodu, może dokładnie obliczyć ile zarobi inwestując w przydomową zieleń za pomocą wirtualnego narzędzia dostępnego on-line tzw. kalkulatora ogrodniczego. Zaczynając od samej ziemi, użytkownik może dodawać poszczególne elementy ogrodu takie jak: trawnik, kwiaty, meble ogrodowe, drzewa i  jednocześnie obserwować szacunkowy wzrost ceny swojej nieruchomości – dodaje Krzysztof Wardęga.

Dom z zadbanym ogrodem, Warszawa - Ursynów, ul. Karczunkowska

Dom z ogrodem, Warszawa - Ursynów
fot.: Locus
Dom z ogrodem, Warszawa - Ursyn
fot.: Locus
Dom z ogrodem, Warszawa - Ursynów
fot.: Locus
Dom z ogrodem, Warszawa - Ursynów
fot.: Locus
Dom z ogrodem, Warszawa - Ursynów
fot.: Locus

autor: źródło: Husqvarna

aktualizacja: 30.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.