Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Widoki na Białołękę

tagi tematyczne ABM Invest Dom Development mieszkania Białołęka Orco Property Group Ponar Real Estate
Widoki na Białołękę
Widoki na Białołękę

Dzielnica Białołęka stanowi obecnie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania w stolicy, szczególnie ze względu na ciekawą architekturę budynków i przystępne ceny mieszkań.

Dzielnica Białołęka dotychczasowo uważana za peryferie stolicy – aktualnie jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dzielnic, głównie za sprawą intensywnego rozwoju budownictwa mieszkaniowego oraz infrastruktury towarzyszącej. Stanowi obecnie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania w stolicy, szczególnie ze względu na ciekawą architekturę budynków i przystępne ceny mieszkań.

Wczoraj peryferie, dziś...
Dzielnica położona jest w północnej części Warszawy i zajmuje około 74 km2 powierzchni. Najstarsze i liczące jednocześnie najwięcej mieszkańców rejony to Tarchomin i Nowodwory, których budowę rozpoczęto w latach 70. Cechą charakterystyczną tego typu osiedli jest wysoka, gęsta zabudowa. Jednak obecnie najbardziej interesująca dla inwestorów jest wschodnia część dzielnicy. Największą zaletą tego obszaru Białołęki są zielone tereny, zlokalizowane blisko lasu i wody. To tutaj deweloperzy najchętniej kupują działki i budują nowe osiedla.

W gąszczu ofert
Białołęka to prężnie rozwijająca się dzielnica, w której za sprawą nowych inwestycji budowlanych co roku przybywa około 6 tys. nowych mieszkańców, a do 2010 r. ich liczba może przekroczyć nawet 100 tys. Obecnie na terenie gminy deweloperzy budują kilkanaście nowych inwestycji mieszkaniowych – głównie w części wschodniej. Są to kameralne, nowoczesne budynki w niskiej zabudowie. Większość z nich jest ogrodzona i chroniona. Niewątpliwą zaletą mieszkania w tej części Warszawy są walory przyrodnicze (rzeki, kanały, lasy i tereny zielone oraz wydmy), dzięki którym każdy może poczuć bliskość natury, ciszę i spokój. Zakup mieszkania w tej okolicy może dla niektórych stanowić alternatywę dla życia w mieście. Zachęcające są z pewnością ceny mieszkań, które kształtują się od 5 do 9 tys. zł za metr kwadratowy.

Wśród ciekawych inwestycji na Białołęce warto wyróżnić:

Osiedle Uroczy Zakątek budowane przez ABM Invest. Osiedle składa się z trzech pięciokondygnacyjnych budynków przy ulicy Modlińskiej 129. Wszystkie mieszkania będą miały balkony, tarasy lub loggie, a mieszkania na parterze – ogródki. Aby zapewnić mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, osiedle będzie zamknięte i strzeżone. Deweloper proponuje lokale o powierzchni od 33 do 85 mkw., w cenie 5–7 tys. zł za metr kwadratowy. Termin oddania inwestycji przewidziano na grudzień 2009 r.

Szafirowa Aleja to osiedle budowane przez Orco Property Group przy ulicy Skarbka z Gór. Powstanie tu 13 domów mieszkalnych w zabudowie o charakterze willowym. Atutem osiedla jest optymalne zagospodarowanie terenów zielonych z wykorzystaniem ogrodów, oczek wodnych i urządzonych przestrzeni rekreacyjnych dla dorosłych oraz dzieci. Powierzchnia mieszkań wynosi od 34 do 92 mkw. Deweloper oferuje łącznie 322 lokale w cenie około 7 tys. zł za metr kwadratowy. Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2008 r.

Ponar Real Estate realizuje kameralny projekt mieszkaniowy – Osiedle Nadwiślańskie. Pięć trzypiętrowych budynków powstanie w zacisznym miejscu – pomiędzy Kanałem Żerańskim a ulicą Krzyżówki. Do użytku oddanych będzie ponad 160 lokali o powierzchni 30–137 mkw. z balkonami, dużymi tarasami na ostatnim piętrze i ogródkami na parterze. Ceny mieszkań za metr kwadratowy wynoszą od 6 do 8,7 tys. zł. Planowany termin oddania inwestycji to II kwartał 2009 r.

Miasteczko Regaty to propozycja Dom Development S.A. Na terenie osiedla powstanie 17 trzypiętrowych budynków wielorodzinnych. Mieszkania położone będą w otoczeniu terenów leśnych – Puszczy Słupeckiej nad Kanałem Żerańskim. Łącznie powstanie ponad 1100 lokali o powierzchni od 33 do 91 mkw. Cena za metr kwadratowy kształtuje się w granicach 6 tys. zł. Pierwszy etap zostanie oddany do użytku już na początku 2009 r.

Plany, plany...
Obecnie największe problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy Białołęki to brak szybkiej komunikacji z innymi dzielnicami oraz brak infrastruktury towarzyszącej.
W ciągu dwóch najbliższych lat dzielnicę czekają duże zmiany. W planach jest modernizacja dróg i linii kolejowych oraz budowa Mostu Północnego. Powstanie nowa ulica Mehoffera, a ulice Modlińska i Płochocińska, stanowiące główną arterię komunikacyjną zostaną całkowicie przebudowane. Pod koniec marca 2008 r. gotowy będzie także projekt Mostu Północnego, którego budowa potrwa około dwóch lat. Będzie on złożony z trzech niezależnych przepraw mostowych. Pierwsza poprowadzi ruch w kierunku Marek, druga do centrum Warszawy. Trzecią częścią mostu będą biegły linie tramwajowe, ścieżki rowerowe oraz trakt dla pieszych. Realizacja tych projektów z pewnością poprawi komunikację w północno-wschodniej części stolicy. Mieszkańcom natomiast ułatwi szybkie połączenie z innymi dzielnicami i pozwoli na skrócenie czasu dojazdu do centrum Warszawy.

Burmistrz dzielnicy szczególnie zachęca deweloperów do inwestowania w jej rozwój. Wraz z powstawaniem nowych osiedli mieszkaniowych budowane będą szkoły, przedszkola, ośrodki kultury oraz placówki sportowo-rekreacyjne.

W najbliższym czasie na Białołęce planuje się m.in. następujące inwestycje:

 Gimnazjum przy ul. Ostródzkiej

Oddanie gimnazjum, w którym będzie się mogło uczyć około 400 uczniów przewidywane jest na 2009 r. Przy szkole powstanie również hala sportowa z boiskami do koszykówki, siatkówki i tenisa ziemnego.

 Żłobek przy ul. Książkowej

Budowę żłobka dla 125 dzieci w wieku do 3 lat rozpoczęto na przełomie lipca i sierpnia 2007 r. Potrwa ona około dwóch lat.

 Budynek komunalny przy ul. Myśliborskiej/Porajów

Pierwszy w dzielnicy tego typu budynek będzie liczył 7 pięter. Powstanie w nim 79 mieszkań o pow. 31–72 mkw. Na parterze przewidziano miejsce dla obiektów usługowo-handlowych. Termin oddania budynku to 2008 r.

 Place zabaw dla dzieci i skate park dla młodzieży

Na terenie Białołęki planuje się utworzenie skate parku przy ul. Okrytej, o łącznej powierzchni około 1000 mkw., a także 3 placyków zabaw dla najmłodszych: w Choszczówce (ul. Brzezińska), w Płudach (ul. Kiersnowskiego) i w Nowodworach (ul. Okryta).

autor: opracował: Agnieszka Stodolna
zdjęcia: Urząd Dzielnicy Białołęka, Dom Development, Orco Property Group, ponar Real Estate, ABM Invest

aktualizacja: 17.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.