Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Wizualizacje mieszkań - czy pomagają przy sprzedaży nowego mieszkania?

tagi tematyczne deweloperzy inwestycje mieszkaniowe nowe mieszkania sprzedaż mieszkań wizualizacje mieszkań
Domy jednorodzinne. Osiedle Słoneczne w Brodowie
Domy jednorodzinne. Osiedle Słoneczne w Brodowie

Bardzo często sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym rozpoczyna się na wstępnym etapie realizacji projektu. Kupujący nie mogą zobaczyć jeszcze budynków i mieszkań. Dostępne są jedynie wizualizacje. Czy makiety, plany przestrzenne i wirtualne wizyty skutecznie zachęcają do zakupu mieszkania?

Estetyczna i dokładna wizualizacja projektu mieszkania i inwestycji może mieć dość istotny wpływ na decyzję o zakupie własnego M. – Materiały graficzne przybliżają nie tylko parametry techniczne domów, ale przede wszystkim oddają charakter całej inwestycji. Rzetelnie przygotowana oferta, w tym wizualizacje to podstawa dla promocji i sprzedaży nieruchomości – mówi Mariusz Urbanek, dyrektor ds. handlowych z firmy Immo Invest. Dzięki projektom graficznym klienci mogą zobaczyć swoje przyszłe mieszkanie, a później na ich podstawie zaaranżować wnętrze.

Czytaj też: Najpopularniejsze fototapety. Jakie motywy wybieramy najczęściej?

Domy jednorodzinne. Osiedle Słoneczne w Brodowie
fot.: KM Building
Słoneczne Tarasy, Plewiska
fot.: Twoje M
Osiedle w Gdańsku, Kwartał Uniwersytecki
fot.: Inpro
Osiedle Bursztynowa, Wrocław-Krzyki
fot.: WPB
Osiedle mieszkaniowe Park Ostrobramska w Warszawie
fot.: Skanska
fot.: Archicom

Żeby zaprezentować potencjalnym kupującym zalety dopiero powstającego mieszkania, nie wystarcza już niezrozumiały i skomplikowany dla przeciętnego człowieka projekt. I tu z pomocą przychodzą zaawansowane technologie i coraz lepsze programy graficzne, które projekt rozrysowany na kartce papieru pomagają przenieść w trójwymiarowy świat. – Wizualizacje bardzo długo stanowią o powodzeniu sprzedaży, bo aż do momentu wykonania elewacji. Można oczywiście jechać zobaczyć miejsce powstawania inwestycji, ale to od dobrej wizualizacji zależy, czy klient będzie potrafił sobie wyobrazić jak całość będzie wyglądała pod koniec realizacji projektu. – mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Twoje M.

Dokładność narzędzi jest bardzo duża. Deweloperzy są tego świadomi i korzystają w pełni z możliwości, jakie daje grafika komputerowa. – Zdajemy sobie sprawę, że żyjemy w kulturze wizualnej, w której to obraz ma prawdziwą wartość. Dlatego przykładamy dużą wagę i staranność do przygotowania wizualizacji projektów naszych inwestycji. To one, a nie opis czysto techniczny, często tworzący ciąg cyfr i sformułowań branżowych, przemawiają do klienta – mówi Krzysztof Krzyżaniak, deweloper z firmy KM Building z Poznania.

A więc nie tylko cena mieszkania, funkcjonalność i lokalizacja, ale również umiejętność właściwego, graficznego zaprezentowania inwestycji, ma wpływ na decyzję klienta o zakupie.

autor: Źródło: Mission Public Relations; oprac. red.

aktualizacja: 11.12.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.