Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Wrocławski rynek mieszkaniowy 2008

tagi tematyczne Emmerson SA Wrocław
Wrocławski rynek mieszkaniowy 2008
Wrocławski rynek mieszkaniowy 2008

Nieprzerwanie od kilku lat Wrocław należy do najdynamiczniej rozwijających się miast Polski. Boom inwestycyjny jest zauważalny przede wszystkim w sferze lokali apartamentowych.

Z raportu firmy Emmerson S.A. wynika, że na terenie Wrocławia pod koniec II kwartału bieżącego roku realizowanych było około 111 inwestycji. Zaowocowało to pojawieniem się niemal 13 590 mieszkań, z których 5 900 było już udostępnionych do sprzedaży.

Analizując wrocławski rynek mieszkaniowy należy zwrócić szczególną uwagę na rynek apartamentów, który od końca 2005 roku rozwija się bardzo intensywnie. Popyt na tego typu lokale wynika z zapotrzebowania przedstawicieli międzynarodowego biznesu, odwiedzających Wrocław i w nim mieszkających. W II kwartale 2008 roku realizowanych było ponad 30 takich projektów, gdzie średnia cena metra kwadratowego kształtowała się na poziomie 9956 PLN. Najwięcej inwestycji powstaje na terenie dzielnicy Krzyki oraz Fabryczna.

Zobacz szczegóły raportu >>>

autor: opracował: mz

aktualizacja: 16.06.2009

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.