Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Wysoki popyt na nieruchomości i powierzchnie biurowe

tagi tematyczne biura nieruchomości biurowe nieruchomości komercyjne powierzchnie biurowe
biurowiec
biurowiec

W 2011 roku oddano w Polsce do użytku około 900 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowych. Według prognoz na 2012 rok, w dziewięciu najszybciej rozwijających polskich miastach rynek nieruchomości biurowych będzie się rozwijał i utrzyma sie dość wysoki popyt.

Tylko w pierwszym kwartale 2012 roku oddano do użytku 225 tys. mkw. biur. Wzrost popytu na rynku nieruchomości biurowych łączy się ze wzrostem polskiego PKB, silnym eksportem, nadal wysokim poziomem konsumpcji oraz rozbudową infrastruktury komunikacyjnej.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się polskie biura wśród zachodnich i międzynarodowych korporacji, które doceniły nasz rynek nieruchomości komercyjnych, zwłaszcza w zakresie lokalizacji dla outsourcingu. W całej Polsce buduje się aktualnie aż milion mkw. powierzchni biurowej, dostosowanej do najwyższych, światowych standardów. Tylko w Warszawie do końca 2012 roku ma powstać ponad 300 tys. mkw. biur. Największym powodzeniem cieszą się te o niewielkiej powierzchni, których w największych polskich miastach wciąż brakuje.

Powierzchnie biurowe do wynajęcia:

Bielsko-Biała; nr oferty w serwisie DX1-LW-5054
fot.: Domex
Katowice; nr oferty w serwisie PRO-LW-1606
fot.: Profit Nieruchomości
Poznań, nr oferty w serwisie 110138
fot.: Gendera Teledom
Warszawa, nr oferty w serwisie 2374/74/OLD/W
fot.: Oferty Bezpośrednio
Gdańsk, nr oferty w serwisie 2987733
fot.: Metrohouse & Partnerzy S.A.

Na podstawie danych z pierwszych dwóch kwartałów 2012 roku można wyciągnąć wniosek, że wartość transakcji w sektorze biurowym w 2012 roku osiągnie porównywalny do wartości z 2011 roku poziom, a wiele wskazuje na to, że będzie on wyższy. Rok 2012 jest rokiem wyjątkowym, gdyż rozgrywane były u nas Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Powstała przy tej okazji infrastruktura przyczyniła się do rozpoczęcia inwestycji rewitalizacyjnych, które podnoszą wartość i atrakcyjność lokalizacji.

Warszawa i Mazowsze: powierzchnie biurowe na sprzedaż i do wynajęcia


Cieszy też fakt, że Polska znalazła się na pierwszym miejscu globalnego Indeksu Transparentności Rynku Nieruchomości Komercyjnych wśród państw Europy środkowo-wschodniej za 2012 rok. Oznacza to, że polski rynek na tle innych europejskich państw wygląda stabilnie. W całej Europie jedynie Polska i Niemcy utrzymują systematyczny wzrost zapotrzebowania na powierzchnie biurowe. Poprawa warunków prawnych, zwiększenie transparentności zasad, obniżone ryzyko inwestycyjne i powolny, acz stabilny wzrost cen wynajmu – to główne czynniki, które plasują Polskę na coraz wyższych pozycjach w rankingach biznesowych.

autor: Andrzej Brochocki, wspólnik zarządzający Kancelarii Brochocki

aktualizacja: 08.07.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.