Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Wyspy na sprzedaż

tagi tematyczne działki działki na sprzedaż Nieruchomości nieruchomości za granicą rynek nieruchomości sprzedaż nieruchomości sprzedaż wysp wyspy na sprzedaż
Filipiny
Filipiny

Prywatna wyspa kojarzy się z luksusem i bogactwem dostępnym tylko nielicznym. O ile właścicielami wyspy z piaszczystą plażą, palmami kokosowymi i zapierającym dech widokiem na morze mogą stać się tylko najbogatsi, to niewielką wyspę o powierzchni kilkuset metrów można kupić dysponując kwotą kilkunastu tysięcy dolarów.

Rynek prywatnych wysp rozwija się dynamicznie. Wraz ze wzrostem ilości milionerów rośnie zainteresowanie ekskluzywnymi nieruchomościami w tym także wyspami. W okresie ostatniej dekady nastąpił gwałtowny wzrost cen wysp przeznaczonych do sprzedaży. Wyspy kupowane 10 lat temu za kwotę 300 tys. dolarów, dzisiaj są warte nawet dziesięć razy więcej. Co ciekawe wzrost cen w tym segmencie rynku nieruchomości jest znacznie większy niż zmiany cen gruntów położonych na stałym lądzie.

Lokalizacja, podobnie jak to ma miejsce w przypadku wszystkich nieruchomości, wpływa na cenę wysp. Niewielki skrawek lądu pokryty palmami i otoczony przez plaże pełne białego piasku cieszy się nieporównywalnie większym zainteresowaniem niż nawet dużo większa wyspa u wybrzeży Kanady.

Hiszpania, Ibiza
Hiszpania, Ibiza
fot.: Wojciech Dobrza
Gotlandia, Szwecja
Gotlandia, Szwecja
fot.: Agnieszka Rodowicz

Najdroższe wyspy można kupić na Karaibach. Ich ceny zaczynają się od kwoty 50 mln dolarów a nierzadko sięgają 120 mln dolarów. Nieco taniej jest w innych rejonach świata. Skalistą szkocką wysepkę można nabyć za kwotę około 20 tys. dolarów. Wyspa o powierzchni niespełna 3,5 hektara położona u wybrzeży Chorwacji jest do sprzedania za 468 tys. euro. Natomiast grecka wyspa St. Thomas kosztuje 15 mln euro.

Generalna zasada obowiązująca na rynku wysp mówi: im zimniej tym taniej. Większa odległość od lądu również oznacza niższą cenę ponieważ wiąże się z wyższymi kosztami podróży oraz zaopatrzenia.

Zamieszkać w dobrym towarzystwie

Wyspy stały się towarem niezwykle poszukiwanym przez gwiazdy kina oraz muzyki pop a także najbogatszych przedstawicieli biznesu.

Królem wśród posiadaczy wysp jest Richard Branson, właściciel firmy Virgin Atlantic. Jest on właścicielem dwóch wysp na morzu Karaibskim: Necker o powierzchni prawie 30 ha oraz 48-hektarowej wyspy Mosquito. Ta druga wyspa to prawdziwy raj z rafami koralowymi, piaszczystymi plażami i turkusowym morzem. Sir Bronson posiada także wyspę o wdzięcznej nazwie Makepeace Island położoną w pobliżu Queensland w Australii. Została ona zakupiona dla potrzeb pracowników Virgin Atlantic, firmy której właścicielem jest Branson. Natomiast będąca również w posiadaniu Richarda Bransona wyspa Island of England, która stanowi fragment kompleksu sztucznych wysp w kształcie mapy świata usypanych w Dubaju służy wyłącznie jej właścicielowi.

Chorwacja, Wyspa Vis
Chorwacja, Wyspa Vis
fot.: Bogusław Pazorek

autor: Jarosław Mydlarczyk, Dział Analiz Rynku Nieruchomości – PÓŁNOC Nieruchomości

aktualizacja: 14.05.2012

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.