Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Zabytkowe kamienice mają wyjątkowy urok. Kamienica Ordynacka

tagi tematyczne apartamenty Icon Real Estate Kamienica Ordynacka zabytkowe kamienice Zabytkowe nieruchomości
Zabytkowa Kamienica Ordynacka w Warszawie
Zabytkowa Kamienica Ordynacka w Warszawie

Przedwojenne, zabytkowe kamienice zawsze miały swoich wielbicieli. Unikatowe przestrzenie do aranżacji i niezwykła lokalizacja to niewątpliwe zalety apartamentów w kamienicach. Dzisiaj, kiedy specjalistyczne firmy przeprowadzają kompleksową renowację, wartość takich odnowionych kamienic czyni z nich najbardziej luksusowe i atrakcyjne nieruchomości największych miast.

Przykładem takiego projektu jest Kamienica Ordynacka zlokalizowana na rogu ulic Ordynackiej i Okólnik w Warszawie. Firma Icon Real Estate podjęła się zadania odrestaurowania budynku i przywrócenia mu dawnej świetności. Prace renowacyjne będą realizowane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań i z myślą o komforcie i wygodzie przyszłych mieszkańców.

Kamienica została zbudowana w 1912 roku na terenach dawnej Ordynacji Krasińskich i jako jeden z nielicznych budynków w Śródmieściu ocalała w niemal niezmienionej formie. Spokojna, jasna fasada w neoklasycystycznym stylu ozdobiona jest delikatnym boniowaniem i płaskorzeźbami laurowych wieńców, nawiązujących do herbu rodziny Krasińskich.

Przez długi czas zaniedbywana i nieco zapomniana Kamienica Ordynacka odzyskuje dawny blask, stając się perłą zabytkowej architektury stolicy. Rewitalizacja wykonywana jest z dużą dbałością o zachowanie ducha i stylistyki epoki. Zachwycają wykończone marmurem hole i klatki schodowe, robione na zamówienie przeszklone windy z secesyjnym ażurowym wykończeniem, artdecowskie zdobienia nadproży, lampy i detale. W kamienicy znajdują się wysokie apartamenty z widokiem na Wisłę, których unikatowego charakteru próżno szukać w nowych budynkach.

Zobacz także: Apartamenty na sprzedaż w Śródmieściu Warszawy

Zabytkowa Kamienica Ordynacka w Warszawie
Zabytkowa Kamienica Ordynacka w Warszawie
fot.: Icon Real Estate
Zabytkowa Kamienica Ordynacka w Warszawie
Zabytkowa Kamienica Ordynacka w Warszawie
fot.: Icon Real Estate

Lokale w Kamienicy Ordynacka to propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którzy docenią wysoki standard wykończenia wnętrz i zabytkowy charakter budynku oraz unikalną lokalizację. Zakup apartamentu w ekskluzywnym budynku to również dobra lokata kapitału.

Mimo ogromnych nakładów finansowych (renowacja przy współpracy z konserwatorem to koszt około dwukrotnie wyższy od wybudowania analogicznej kubatury na pustym terenie), tego typu inwestycje zawsze znajdują swoich sympatyków. Bardzo często zainteresowanie potencjalnych kupców przewyższa dostępność apartamentów, które są w ofercie.

Rewaloryzacja kamienic jest przedsięwzięciem trudnym i ryzykownym. Jedynie wykwalifikowany inwestor, posiadający niezbędne kompetencje do realizacji tego typu inwestycji, podoła zadaniu połączenia historycznego dziedzictwa, ponadczasowego stylu z wymogami współczesności.

autor: Beata Staniak, Icon Real Estate

aktualizacja: 29.05.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.