Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Zakończenie budowy kompleksu Sobienie Królewskie

tagi tematyczne pole golfowe Sobienie Królewskie Golf & Country Club Sobienie Szlacheckie
Apartamenty rekreacyjne Sobienie Królewskie
Apartamenty rekreacyjne Sobienie Królewskie

Pod koniec czerwca nastąpi oficjalne otwarcie obiektu Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Kompleks, który obejmuje pole golfowe, Hotel Sobienie Królewskie, lądowisko i hangary dla samolotów oraz osiedle domów i apartamentów powstawał trzy lata.

Sobienie Królewskie Golf & Country Club znajduje się w powiecie otwockim w miejscowości Sobienie Szlacheckie, zaledwie 30 kilometrów na południe od granic Warszawy. Kompleks sąsiaduje z Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

Zobacz także: Klub Mila - apartamenty i domki żeglarskie nad Zalewem Zegrzyńskim

Centralną część inwestycji stanowi 18-dołkowe pole golfowe (klasa mistrzowska) zaprojektowane przez angielską pracownię architektoniczną Ford Golf Design Group. Przy polu już funkcjonuje strzelnica golfowa (driving range) oraz Akademia Golfa. Pod koniec czerwca zacznie działać również dom klubowy z restauracją. Część pola golfowego (pierwsze 9 dołków) funkcjonuje już od końca 2010 roku. A od 2012 roku odbywać się tu będą turnieje rangi ogólnopolskiej, a wśród nich m.in. Mistrzostwa Polski Juniorów, PGA Polska PRO Tour, czy World Golfers Championship. Obiekt jest też odwiedzany przez popularnych golfistów - amatorów. Grywają tutaj m.in. Mariusz Czerkawski, Jerzy Dudek oraz Andrzej Person.

Integralnym elementem kompleksu w Sobieniach Szlacheckich jest czterogwiazdkowy hotel. Otoczony 9-hektarowym starym parkiem, powstał na bazie pałacu i folwarku rodziny Jezierskich wybudowanego w 1880 roku. W odrestaurowanym obiekcie znajduje się restauracja, kawiarnia, a na specjalne okazje - sala balowa oraz cztery multimedialne sale konferencyjne.

Na blisko 80-hektarowym obszarze jest także lądowisko dla samolotów turystycznych ze szkołą latania oraz osiedle domów i apartamentów z widokiem na pole golfowe. 

Inwestycja golfowa w gminie Sobienie Jeziory to również korzyści dla lokalnej społeczności. Dla kompleksu będzie pracowało około 90 osób, głównie z okolicznych miejscowości. Ponadto Klub prowadzi szkołę golfa, bezpłatnie angażuje dzieci i młodzież do uprawiania jednej z najszlachetniejszych dyscyplin sportu. Podczas Ogólnopolskich Dni Golfa swoją przygodę z golfem rozpoczęło w Sobieniach blisko 300 osób. W planach Klubu jest budowa silnej kadry na Mistrzostwa Polski.

- Wbrew powszechnym opiniom golf nie jest sportem zarezerwowanym jedynie dla nielicznych. Poprzez popularyzację golfa staramy się zrywać z tymi stereotypami. Jest to dyscyplina dla każdego, bez względu na wiek i status społeczny. U nas grają zarówno pięciolatki, jak również siedemdziesięciolatki – mówi Radosław Pieniak, manager Klubu.

autor: źródło: Media Forum

aktualizacja: 08.01.2014

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.