Baza lokalizacji zamknij
  • Województwo
Logowanie zamknij
  • Login:
  • Hasło:

Nie masz konta? Przejdź do formularza rejestracji

Rejestracja
Wyślij wiadomość zamknij
Wyślij wiadomość zamknij
logowanie
rynek pierwotny mieszkania domy działki komercyjne katalog firm aktualności kredyty hipoteczne
rejestracja agencji i deweloperów dodaj ogłoszenie

Żoliborz Artystyczny – 10 hektarów, 1700 nowych mieszkań w Warszawie

tagi tematyczne Dom Development mieszkania Warszawa mieszkania Żoliborz nowe mieszkania Żoliborz Artystyczny
Żoliborz Artystyczny - 1700 nowych mieszkań w Warszawie
Żoliborz Artystyczny - 1700 nowych mieszkań w Warszawie

Dom Development rozpoczyna budowę jednego z największych osiedli mieszkaniowych w Warszawie. Na powierzchni 10 ha zostało rozplanowane wieloetapowe osiedle, na którym docelowo powstanie 1 700 mieszkań. W I etapie powstaną trzy budynki, w których znajdą się 223 mieszkania. Deweloper ma w ofercie mieszkania zarówno z segmentu popularnego, jak i w podwyższonym standardzie.

Żoliborz Artystyczny to osiedle mieszkaniowe, które będzie tworzyć 13 budynków rozmieszczonych w ośmiu koloniach. W samym centrum inwestycji, przy szerokim bulwarze imienia Czesława Niemena, zaprojektowana została siedmiopiętrowa dominanta, w sąsiedztwie której powstanie ogólnodostępna przestrzeń miejska z fontanną, kawiarniami, punktami handlowo-usługowymi i strefami odpoczynku.
Żoliborz Artystyczny to projekt typu osiedle-miasteczko, spójne architektoniczne, z bulwarami i ulicami, zielenią oraz niską, pięcio- i sześciopiętrową zabudową (wyjątek siedmiopiętrowa dominanta).

Nazewnictwo poszczególnych stref nowego osiedla ma nawiązywać do historycznych, ale nadal funkcjonujących wśród mieszkańców, nazw: Żoliborz Oficerski, Urzędniczy czy Dziennikarski. Patronami nowej przestrzeni publicznej będą zasłużeni dla kultury polskiej, znani i cenieni artyści, którzy związani byli z Żoliborzem: Czesław Niemen, Kalina Jędrusik, Zbigniew Zapasiewicz, Janusz Morgenstern, Jerzy Kawalerowicz, Andrzej Kurylewicz, Zofia Nasierowska, Monika i Edward Piwowarscy, Jerzy Mierzejewski, Barbara Zbrożyna, Jerzy Ficowski, Hilary Krzysztofiak. Patrona lub nazwę najwyższego 7-pietrowego budynku wybiorą warszawiacy.

Żoliborz Artystyczny będzie promował patronów osiedla oraz ich twórczość, nie tylko w nazewnictwie ulic, bulwarów i kolonii, ale również poprzez wkomponowane i umieszczone na budynkach formy plastyczne nawiązujące do twórczości wybranych artystów. Osiedle ma być również miejscem wystaw, wernisaży, studyjnych i kameralnych koncertów.

Autorem projektu osiedla Żoliborz Artystyczny jest pracownia mąka. sojka. architekci, natomiast generalnym wykonawcą I etapu firma Eiffage Budownictwo Mitex.

 

Żoliborz Artystyczny - 1700 nowych mieszkań w Warszawie
Żoliborz Artystyczny - 1700 nowych mieszkań w Warszawie
fot.: Dom Development
Plan osiedla Żoliborz Artystyczny, z widocznymi koloniami, bulwarami oraz ulicami
Plan osiedla Żoliborz Artystyczny, z widocznymi koloniami, bulwarami oraz ulicami
fot.: Dom Development

Żoliborz Artystyczny – jakie mieszkania będą dostępne w I etapie?
W I etapie osiedla wybudowane zostaną trzy budynki – siedmiopiętrowa dominanta przy bulwarze im. Czesława Niemena oraz budynki B i C w Kolonii im. Jerzego Kawalerowicza. Etap ten będzie obejmował łącznie 223 mieszkania.
W budynku siedmiopiętrowym będzie 26 mieszkań o podwyższonym standardzie, o metrażach od 51,5 do 173 m2. Przedział cenowy tych mieszkań będzie kształtował się od 9 500 do 16 500 zł/m2. Natomiast w budynkach B i C powstanie 197 mieszkań w standardzie popularnym, o metrażach od 30 do 88 m2, a ich ceny będą zawierały się w przedziale od 7 350 do 9 350 zł/m2.
W I etapie dostępne będą także 253 miejsca garażowe: 222 miejsca postojowe w cenie 29 000 zł oraz 31 miejsc garażowych ze schowkiem w cenie 34 000 zł. Zaplanowano również 91 komórek lokatorskich w cenie 8 000 zł. W ramach tego etapu powstanie 5  lokali użytkowo-handlowych o powierzchni od 52,58 do 77,22 m2 w cenie 9 200 zł/m2 brutto.

Oddanie do użytku I etapu osiedla nastąpi w IV kwartale 2014 roku. Żoliborz Artystyczny będzie drugą inwestycją Dom Development sprzedawaną w oparciu o rachunek powierniczy prowadzony przez BRE BANK.

autor: źródło: M+G

aktualizacja: 21.05.2013

Polecane artykuły
Rezydencja Park – oddano apartamenty z drugiego etapu
Inwestor Firmus Group zakończył realizację drugiego etapu Rezydencji Park w Mielnie....
Mieszkania na Woli w Warszawie. Inwestycja Wola Tarasy
Firma deweloperska Batipont Immobilier rozpoczęła budowę  kompleksu mieszkaniowego...
Kameralny apartamentowiec na Mokotowie. Willa Krasicki na finiszu
Dobiegają końca prace przy apartamentowcu Willa Krasicki. Inwestycja zlokalizowana jest...
Warszawa: ceny mieszkań spadają, kupujący poszukują dużych mieszkań
W stolicy wzrosło zainteresowanie mieszkaniami o metrażu powyżej 60 m2 i mieszkaniami na...

Oferta tygodnia

Działka na sprzedaż: mazowieckie, Targówka, Leśna

Działka ze stawem rybnymNa sprzedaż działki budowlane ze stawem rybnym (1300 m2), położone niedaleko Mińska Mazowieckiego. Okolica spokojna i zielona - w odległości 0,5 km znajduje się bardzo duży kompleks leśny. Cena za 1 m2 wynosi 60 zł.